Редакція Релігійно-інофрмаційної служби України започатковує новий мистецько-просвітній проєкт «Культурна спадщина роду Шептицьких», у межах якого планує зібрати і популяризувати інформацію про рухому і нерухому сакральну і культурну спадщину, пов’язану з родом Шептицьких.
Шептицькі, особливо митрополит Андрей, зробили дуже багато для підтримки і розвитку української культури, насамперед сакральної. Вони не просто були одними з найбільших в українській історії меценатів, Шептицькі плекали розвиток української культурної самобутності, підтримували формування національного мистецького стилю, виховували розуміння і цінування власної автентичної спадщини, мистецького смаку.
Сьогодні ми можемо бачити численні приклади діяльності Шептицьких у царині культури. Однією з найбільших пам’яток цієї діяльності є Національний музей у Львові, започаткований митрополитом Андреєм і названий на його честь.
Проте останнім часом дедалі більше стає прикладів знищення цієї спадщини. Подекуди вона зникає через природні обставини чи людську безгосподарність, а деколи її знищують свідомо (як це було у смт Славське у травні цього року). Часто це роблять, бо не знають чи не розуміють ціни цієї спадщини, не знають, як її зберегти в автентичному вигляді.
Докладніше читати :Офіційний інформаційний ресурс Української Греко-Католицької Церкви