Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Неначе молот і кувадло примісти в своєму умі й випробовуй помисли свого серця, і які виявляться негідними, — викидай геть." (Св.Єфрем Сирійський)

Блаженніший Святослав: «Якщо ми хочемо, аби парафія була живою, треба подбати про добрий спів у храмі»

Переглядів: 2356Коментарі: 0
Різне
Блаженніший Святослав: «Якщо ми хочемо, аби парафія була живою, треба подбати про добрий спів у храмі»

Коли ми говоримо про необхідність так будувати наші парафії, аби вони були місцем зустрічі з живим Христом, я собі не уявляю, як це можна зробити без доброго церковного співця. Таку думку висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час зустрічі з церковними співцями Київської архиєпархії, яка відбулася 24 березня 2018 року в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві.

Говорячи про богослов’я літургійного співу, Предстоятель відзначив, шо співець у храмі – це не артист, хоча він часом повинен майстерно виконувати певні твори, які є скарбницею певної музичної культури. Співець у храмі не є інструмент, якого у хорі настроює керівник хору. Той, кого ми називаємо церковним співцем, повинен усвідомлювати свою роль і своє завдання...

«Святий Максим Ісповідник казав, що коли співець співає у храмі, він стає голосом всесвіту, через його голос співає усе Боже сотворіння на небі і на землі. Іншими словами, людина є вінцем Божого творіння, підсумком усього того, що Господь Бог сотворив. І коли людина своєю волею, своїм рухом до Бога, своїм голосом славить свого Творця, вона начебто надає голосу всьому всесвіту», – вважає Блаженніший Святослав.

«Тому коли ви стаєте перед Боже обличчя під час Божественної Літургії, чи під час інших літургійних дійств, ви стаєте голосом всесвіту, голосом Церкви, яка через вас скеровує славослов’я до свого небесного Творця», – сказав Глава Церкви до церковних співців і додав: «Гадаю, це є глибокий образ, який показує, що ми без співця у храмі наче лишаємося голосу».

На переконання Архиєрея, без літургійного співу, зокрема у нашій богословській традиції, ми до кінця не озвучуємо всю ту славу і велич, до якої кличе нас у нашому співі і краса світу, який ми бачимо, і ті люди, які є у храмі, і ті тексти, які ми маємо перед очима. Мусить бути хтось, хто це все озвучує. Ось яка роль того, хто співає у церкві.

«Ми живемо в часах, – відзначив Предстоятель Церкви, – коли сотні тисяч людей є зраненими. Наші військові, які вертаються з фронту зранені не тільки на душі, а й на тілі. І коли вони приходять на справжню молитву, коли вони беруть участь у добре приготованих богослужіннях, вони переживають оздоровлення. Багато хто з лікарів мені говорили про терапевтичний ефект християнського богослужіння. Бо часом те, що їх болить, те, про що вони не хочуть говорити навіть з близькими, ви, коли співаєте, озвучуєте. І душа зраненої людини починає зціляючись промовляти до Господа Бога».

І, за його словами, коли ми говоримо про живу парафію – як місце зустрічі з живим Христом, то невід'ємною складовою живої парафії є молитва, Літургія, літургійне життя. «Тому, коли ми говоримо про необхідність так будувати наші парафії, аби вони були місцем зустрічі з живим Христом, я собі не уявляю, як це можна зробити без доброго церковного співця», – сказав Блаженніший Святослав.

24 березня у Патріаршому соборі відбулися реколекції для співців Київської архиєпархії. Духовні науки проводив ієромонах Лука.

Джерело :Департамент інформації УГКЦ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)