Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Не маючи безкорисливости, душа не може звільнитися від сум'яття помислів і, не привівши чуття до безмовности, не відчує в думці миру." (Св.Ісаак Сирійський)

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха

Переглядів: 897Коментарі: 0
Новини Церкви
Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це служіння. Христос іде, щоб віддати своє життя за спасіння світу.

Боже слово, яке ми сьогодні чуємо, вказує нам на нашого Спасителя, який іде до Єрусалима. Наближається до кінця, до кульмінації Його земний шлях. Наступної, Квітної неділі ми побачимо, як Христос тріумфально входитиме в Єрусалим. Але сьогодні, коли Він рухається до цього міста, «підіймається до Єрусалима», як каже Святе Письмо, то спілкується зі своїми апостолами, начебто відкриваючи їм мету, до якої наближається, зміст свого служіння. Ісус Христос говорить: «Ось ідемо в Єрусалим, Син Чоловічий буде виданий і вб'ють Його, а третього дня Він воскресне».

Цікаво, що учні йдуть до того самого міста з цілком іншою метою. Вони навіть не повністю чують, про що Спаситель їм говорить. Христос іде вмирати, а вони – панувати. Христос іде, щоб віддати своє життя, а вони хочуть врешті взяти «життя у свої руки». Христос іде, щоб служити, а вони вважають, що йдуть засісти на перших місцях земного царства довгоочікуваного Месії.

Хрещення, про яке говорить Спаситель, що ним буде хреститися, – це Його смерть і воскресіння. Чашу, яку Він іде пити, – це Його страждання, принесені задля того, щоб укласти Новий Завіт власною Кров’ю, дати відпущення гріхів, дарувати життя вічне, оживити людину. Цю чашу і життєве покликання Він дасть своїм апостолам на Тайній вечері. Зробить їх причасниками свого хрещення і своєї чаші, щоб вони стали учасниками Його місії та служіння – могли свого часу віддати власне життя для того, аби мали життя вічне ті, які причащатимуться Його Тіла і Крові.

Докладніше :Офіційний інформаційний ресурс Української Греко-Католицької Церкви

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)