Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Віддаймо славу Тому, Хто дає свій страх у наші серця: Він бо вчить чоловіка розуму (Пс. 93, 10). Острах Господній — початок мудрости (Прип. 1,7)." (Св.Єфрем Сирійський)

Великоднє послання Папи Франциска Urbi et Orbi 2015 року

Переглядів: 2869Коментарі: 0
Апостольська Столиця
Великоднє послання Папи Франциска Urbi et Orbi 2015 року

Дорогі брати і сестри, Ісус Христос Воскрес!

Любов подолала ненависть, життя перемогло смерть, світло витіснило темряву!

Ісус Христос з любові до нас лишився своєї Божественної слави, зрікся себе самого, прийняв вигляд раба і принизився аж до смерті, смерті ж хресної. Тому й Бог звеличив Його, вчинивши Володарем Всесвіту. Ісус – це Господь!

Своєю смертю і воскресінням Ісус показує кожному дорогу життя і щастя: це дорога смирення, яка веде крізь приниження. Це і є дорога до слави. Лише той, хто себе принижує, може підійматися «вгору», до Бога (пор. Кол 3,1-4). Гордовитий дивиться "згори вниз", смиренний, навпаки, – "знизу вгору".

Петро та Йоан, отримавши у великодній світанок повідомлення від жінок, побігли до гробниці і застали її відчиненою й порожньою. Підійшовши ближче, вони "похилилися", щоб увійти в гробницю. Щоб увійти в таїну необхідно "похилитися", понизитися. Лише той, хто підкоряється, пізнає перехід до слави Ісуса і може вирушити за Ним Його шляхом.

Світ хоче нав’язувати своє всілякими коштами, суперництвом, примусом... Але християни, завдяки благодаті смерті і воскресіння Христа, – це зародки іншого людства, яке заохочує нас жити задля взаємної служби, не бути зухвалими, а простими і ввічливими.

Це не прояв слабкості, а справжня сила! Кожному, хто в собі несе силу Бога, Його любов і Його справедливість, не має потреби вдаватися до примусу, бо через нього промовляє і діє сила істини, краси і любові.

Воскреслого Господа благаймо про благодать не зростати в гордовитості, яка підсичує насильство і війни, а знаходити смиренну мужність для прощення і миру. Просімо Ісуса-Переможця, щоб полегшив страждання наших численних переслідуваних братів та сестер за Його ім’я, а також усіх, хто несправедливо зносить наслідки конфліктів і безперервного насильства.

Просімо, в першу чергу, про мир для Сирії та Іраку, щоб ущухли збройні сутички і відродилися добрі відносини між різними верствами, з яких складаються ці любі Країни. Міжнародне співтовариство нехай не залишається байдужим щодо страшної гуманітарної трагедії в цих Країнах та лихої долі численних біженців.

Благаймо про мир для всіх мешканців Святої Землі. Культура взаєморозуміння нехай розвивається між ізраїльтянами та палестинцями і відновлюється мирний процес, який покладе край довголітнім стражданням і поділам.

Молімо про мир для Лівії, щоб зупинити безглузде кровопролиття і всіляке варварське насильство, а кожен, кому небайдужа доля Країни, нехай сприяє примиренню і розвитку братерського суспільства, що поважатиме людську гідність. Навіть в Ємені, сподіваймося, переважатиме спільне прагнення миру на благо всього населення.

Водночас, з довірою покладаймо на милосердного Господа примирення, укладене цими днями в Лозанні. Нехай воно стане вирішальним кроком у напрямку більш дружнього і безпечного світу.

Воскреслого Господа благаймо про дар миру для Нігерії, Південного Судану та інших регіонів Судану, а також Демократичної Республіки Конго. Невтомна молитва усіх людей доброї волі нехай заноситься за всіх тих, хто втратив життя, зокрема, маю на думці, загиблу минулого четверга молодь в Університеті Гарісса в Кенії, а також тих, кого викрали або змусили покинути свої домівки і своїх близьких.

Воскресіння Господнє нехай подарує світло дорогій Україні, а особливо тим, хто постраждав від насильства протягом останніх місяців. Нехай Україна віднайде мир і надію, завдяки зусиллям усіх зацікавлених сторін.

Просімо про мир і свободу численним чоловікам і жінкам, що поневолені новими й старими видами рабства з боку кримінальних угруповань та осіб; про мир і свободу – жертвам наркоторгівлі, що часто покриваються силами, покликаними, навпаки, захищати мир і гармонію людської родини. Просімо також про мир для нашого світу, залежного від торгівлі зброєю.

Усім занедбаним, в’язням, бідним та іммігрантам, якими так часто нехтують, від яких відвертаються і відштовхують, усім хворим і знедоленим; дітям, особливо тим, які зазнають насильства; усім, хто сьогодні в жалобі; усім чоловікам і жінкам доброї волі нехай лунає втішний голос Господа Ісуса: "Мир вам!" (Лк 24:36); Не бійтеся, Я воскрес і залишуся з Вами назавжди!" (пор. Римський Месал, вхідний антифон на Великдень).

 

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)