Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Не можеш ти молитися чисто, якщо заплутаний у матеріяльні справи й тривожишся постійними турботами, бо молитва є (потребує) зречення помислів." (Прп.Ніл Синайський)

Великоднє послання Архиєпископа і Митрополита Львівського Української Греко-Католицької Церкви

Переглядів: 646Коментарі: 0
Документи Львівської Архиєпархії
Великоднє послання Архиєпископа і Митрополита Львівського Української Греко-Католицької Церкви

Вих. ЛВ 22/318

Львів 15.04.2022

Преосвященним і Боголюбивим Владикам,

Всесвітлішим та Всечеснішим отцям,

Високопреподобним і Преподобним отцям, ченцям та черницям,

Дорогим та достойним мирянам!

Великий сум і страх запанував поміж апостолами та учнями Христовими, коли Ісус помер на хресті й був похований у гробі. Це торкнулося теж і жінок, що ходили за Ісусом, але вони менше боялися, бо для них як осіб жіночої статі існувало менше загрози. Цікавість та ніжність жіночого відчуття до Бога не давало їм спокою, вони не могли дочекатися світанку, щоби піти до гробу, де поклали тіло Ісуса! Уже світало, жінки якось порозумілися, домовилися наперед і вирушили впевнено до гробу; хоч боялися, але наражалися на неприємності. Марія Магдалина й ще інша Марія, написав святий євангелист Матей, прибули лише навідатися до гробу й мабуть стали учасниками великого землетрусу, що стався тоді, коли ангел відкотив камінь від гробу, де лежало тіло Ісуса? Зі страхом перед ангелом сторожа затремтіла, а Господній посланець заговорив до жінок: «… Не бійтесь: знаю бо, що ви шукаєте Ісуса розіп’ятого. Нема його тут, бо він воскрес… Ходіть, гляньте на місце, де він лежав. Та біжіть притьмом, скажіть його учням, що він воскрес із мертвих…» (Мт 28,6-8). «Не бійтесь…» – заговорив ангел до жінок, «… Не бійсь, Маріє! Ти бо знайшла ласку в Бога» (Лк 1,30) – промовив ангел до Марії у Назареті. І тут з’явився воскреслий Ісус та прибулим зляканим жінкам звістив: «Радуйтеся!» Розвіював їхній сум, надихав на віру у воскресіння, вселяв у них велику надію на краще життя. Коли архангел Гавриїл прибув до Богородиці, щиро відізвався до Неї: «… Радуйся, благодатна, Господь з тобою! …» (Лк 1,28). Життя завжди повне викликів та тривоги, і людина сама не могла б з такими проблемами дати собі ради. На поміч приходить Господь, який дав нам свою матір, Богородицю, як нашу особисту матір, та ангелів хоронителів, хоч невидимих, але дійсно присутніх – невидимий світ світлих духовних осіб! Здавалося, що з Христом розправилися, знущалися досхочу, людським способом принизили, прибили до хреста, Він помер – і хоч гріб з мертвим тілом сторожили, а Господь воскрес. Озброєні воїни злякалися, не вдіяли нічого, хіба повідомили первосвященників про воскресіння Ісуса! Рада та зібрання юдейської старшини з вояками, їхній видуманий фейк, що учні викрали тіло, коли воїни спали на сторожі, отримав провал та поразку! Воскресіння Христового не можна затемнити або скрити грошовими фейками; брехня отримує поразку та провал – правди не можна заховати! Христового «Радуйся» ніщо й ніхто не відмінить, воно живе, завжди існує, перемагає й торжествує! Ангел промовив до Марії: «… Радуйся, благодатна, Господь з тобою!…» І нам слід добре розуміти, що радість залишається з тими, з ким Господь – і хто з Ним! Без Бога не існує радості, немає перемоги, миру, завжди, без Нього бракує любові!

Для нашого народу та нашої країни настали трудні часи, бо переживаємо важкий воєнний період, терпимо масштабний агресивний напад Росії, але усю свою надію покладаємо на Господа, довіряємо Матері Божій, пам’ятаючи, що Господь з нами. Хай радість Христового воскресіння наповнює нас, подібно, як вона була притаманна Пресвятій Богоматері, яку не зламали люті випробовування, тому що Вона довіряла Божому Провидінню! Ангел запевнив Марію, що Господь з Нею, і Вона раділа мимо великих випробувань! У цей час Господь одягає нас у терпіння, надію та терпеливість, щоб згодом переодягнути кожного та кожну з нас у тріумф, радість та воскресіння! «Не бійсь, маленьке стадо, бо вашому Отцеві вподобалося дати вам Царство» (Лк 12,32). Господь приготував для нас Царство, Він про нас пам’ятає й запевнює: «Але волосина з голови у вас не пропаде!» (Лк 21,18).

Сердечно вітаю усіх мешканців нашого краю зі святом воскресіння Христового! Хай радість світлого Христового воскресіння наповнить кожне людське серце та проникне у кожну мирну душу!Христос Воскрес!

Благословення Господнє на Вас!

ІГОР

Архиєпископ і Митрополит Львівський

Дано у Львовіпри Архикатедральному соборі св. Юра

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)