Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Якщо хочеш дізнатися, чи ти є смиренно-мудрий, то випробуй себе, чи не бентежишся ти, коли тебе ображають." (Св.Ісаак Сирійський)

ОБСЄ ЗВЕРНУЛА УВАГУ НА ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ХРИСТИЯН, ЗОКРЕМА В УКРАЇНІ

Переглядів: 2784Коментарі: 0
Переслідування Церкви
ОБСЄ ЗВЕРНУЛА УВАГУ НА ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ХРИСТИЯН, ЗОКРЕМА В УКРАЇНІ

Біля 60 офіційних представників країн-учасниць ОБСЄ, експертів і релігійних діячів обговорили у Відні проблематику переслідувань християн.

Експертна конференція та тему «Активізація зусиль щодо запобігання та боротьби з нетерпимістю і дискримінацією щодо християн, орієнтуючись на злочини на ґрунті ненависті, відчуження, маргіналізації та відмови у правах» відбулася 18 травня 2015 року в конгрес-центрі Hofburg, повідомляє Інститут релігійної свободи.

У своєму вступному слові директор Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Майкл Георг Лінк зауважив, що 19 країн повідомили про наявність фактів утисків прав християн. Крім цього, викликом для запобігання злочинам на ґрунті ненависті є проблеми приховування подібних фактів і відмови їх документування.

Директор БДПІЛ ОБСЄ зауважив: "Ми з нетерпінням чекаємо рекомендацій цієї конференції, яка допоможе зусиллям по боротьбі з нетерпимістю щодо християн. БДІПЛ готовий допомогти державам-учасницям фіксувати дані про злочини на ґрунті ненависті проти християн – ці дані потім допоможуть скерувати політиків у підготовці найбільш ефективної відповіді на цю проблему".

Основним спікером конференції був д-р Массімо Інтровіньє – відомий італійський дослідник соціології та релігії, керуючий директор Центру з вивчення новітніх релігій (CESNUR). Він навів приклади переслідувань християн в Європі та на Близькому Сході, розкривши проблематику їх мотивації.

"Краще співробітництво між християнськими громадами, поліцією, урядом та БДІПЛ необхідне для того, щоб підвищити обізнаність і протистояти цьому дуже серйозному явищу", – наголосив він.

Після виступів офіційних представників держав конференція продовжила роботу в форматі тематичних сесій, які поєднували вступні доповіді з можливістю дискусії між усіма учасниками.

Прикметно, що офіційна делегація Росії разом із представниками Руської Православної Церкви намагалися представити ситуацію в Україні у такому світлі, що нібито священики Московського Патріархату зазнають нечуваних раніше релігійних переслідувань. Зокрема, завідувач сектором міжрелігійних контактів РПЦ священик Димитрій Сафонов заявив про масову втечу священиків УПЦ (МП) з Україні та про захоплення 19 храмів представниками Київського Патріархату.

Цю інформацію спростував Перший секретар Представництва України в ОБСЄ Олександр Мазниченко. За його словами, Російська сторона знов вдається до методів брехливої пропаганди, приховуючи тим самим свою політику релігійних переслідувань в окупованому Криму та жахливі злочини проти віруючих різних конфесій на Донбасі, які супроводжують російську агресію проти України.

Детальну інформацію про релігійну ситуацію в Україні та релігійні переслідування на Донбасі більшості віруючих, окрім православних громад Московського Патріархату, представив виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін. У своєму виступі він наголосив на тому, що лише увага міжнародної спільноти та включення цього питання у порядок денний переговорів найвищого рівня можуть зупинити релігійно-вмотивовані злочини на Донбасі, які вчиняють підтримувані Росією сепаратисти і незаконні озброєні формування.

Експерт ІРС представив учасникам конференції Доповідь правозахисників, присвячену проблемі цілеспрямованих переслідувань релігійних громад на окупованих територіях східної України.

Джерело: КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)