Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Молитимемося, щоб сподобитися нам дарування, а сподобившись, не будемо про себе високої думки." (Св.Єфрем Сирійський)

На Франківщині напали на священика УГКЦ

Переглядів: 3203Коментарі: 0
Переслідування Церкви

У ніч на неділю, 18 травня, невідомі злочинці скоїли розбійний напад на пароха селища Більшівці Галицької району Івано-Франківської області о. митрата Василя Завірача

Бандити приблизно о 2-ій год. вночі зламали вікно, проникли в помешкання душпастиря та вимкнули електроживлення. Потім облили ліжко, на якому спав священик, горючою рідиною та  запалили її, опісля зв’язали жертві  руки й ноги і, кинувши долілиць, почали катувати. Били по голові, періодично прикладаючи електрошокер до потилиці, бризкали в обличчя і очі аерозолем з надзвичайно різким й неприємним запахом, підпалювали пальці рук, після чого на тілі залишилася численні гематоми і пухирі.

За свідченнями о. Василя, злочинців було щонайменше двоє і говорили вони російською мовою. Розгледіти їх не міг, тому що було темно, та й очі забризкані їдкою отрутою. Лишень на початку нападу, пручаючись, встиг розгледіти, що один з них був у масці. Потім зі священика здерли нагрудний медалик, перстень і почали вивертати шухляди та полиці в шафі. Не задовольнившись мародерством, стали вимагати грошей, постійно катуючи електрошокером, розпиленням балончика в обличчя, кулаками та погрожуючи вбивством.

Тортури тривали близько години. Врешті бандити облили голову о. Василя алкоголем, розпилили в обличчя велику кількість аерозолю і зі словами «сільний ґад!» додатково обв’язали жертву електрокабелем. Врешті накрили голову подушкою, сказавши наостанок: «Ето уже нє долго», та відійшли.

З ласки Божої, о. Василь не втратив свідомості від розпиленої отрути, на що вочевидь розраховували злочинці, і таким чином залишився живим. Згодом з неймовірними зусиллями священикові вдалося частково звільнитися від пут і докричатися до сусідів, які й викликали міліцію.

Правда, правоохоронці приїхали аж через дві години, коли за розбійниками вже й слід простиг...

На думку отця Василя, який поступово оговтується від травм і шоку, скоєний бандитський напад мав на меті не стільки вчинити пограбування, як посіяти страх, залякати як духовенство, так і вірних. Мешканці Більшівців і навколишніх сіл після жорстокого розбою над священиком вже тримають у своїх оселях вила і лопати, щоб хоч якось захистити свого пастиря і свої сім’ї від можливих нічних візитерів-садистів.

о. Ігор Пелехатий "Нова зоря"

 

Від редакції "Нова зоря". Нема жодного сумніву, що тривожна подія, яка трапилася з о. Василем Завірачем в Більшівцях - одна з ланок терору, розв’язаного в Україні адептами попереднього бандитського режиму при повній і неприхованій підтримці Росії. Переслідування греко-католицьких священиків під час окупації Криму, погрози фізичною розправою для духовенства УПЦ КП та Сході України, нещодавній жорстокий розстріл православного священика на Донеччині, підпал і пограбування двох храмів у карпатській Дорі-Яремчі та у Залізцях на Тернопільщині і тепер – бандитський напад на священика в Більшівцях: такі диявольські жнива північного антихриста та його слуг в Україні. Головне завдання терору – вселити страх у людські душі і застрашити або й фізично знищити авторитетних духовних пастирів, до яких, зокрема, палежить й отець-мітрат Василь Завірач, який вже 35 років служить Христові та Україні, сміливо голосячи Слово Боже, захищаючи святу віру та українську національну ідею, незважаючи на жодні перешкоди, приниження, труднощі і погрози. Тому сьогодні, як ніколи, потрібна згуртованість та солідарність духовенства й вірних, щоби завчасно попереджувати агресію, а не оплакувати її  трагічні наслідки.

Джерело:КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)