Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Початок доброго життя — сльози під час молитви, а початок правильного способу мислення — слухання Слова Божого." (Св.Єфрем Сирійський)

СБУ у Львові затримали лідерів секти «догналітів». ВІДЕО

Переглядів: 5185Коментарі: 0
Новітні секти та схизми
СБУ у Львові затримали лідерів секти «догналітів». ВІДЕО

СБУ провела обшук у жіночому монастирі самопроголошеної церкви та затримала п’ять псевдосвященників. Двоє із них – громадяни Чехії.

Докладніше:переглянути

Zachid.net повідомляє:

Напередодні, 22 червня, працівники СБУ у Брюховичах, що поблизу Львова, затримали п`ятьох лідерів незареєстрованої релігійної організації «Українська Правовірна Греко-Католицька Церква», більше відомої як секта «догналітів».

Усі затримані – іноземні єпископи і священики: двоє зі Словаччини і троє з Чехії. Їх звинуватили в розпалюванні міжрелігійної ворожнечі.

Затримання відбулося в монастирі «догналітів» у Брюховичах. «Цілий дім догори ногами перекинули і нас так само… якісь люди в масках, їх було понад сто… виламували двері…», – згадують «догналіти», які на той час були в монастирі.

Мешканець Брюховичів Євген чув розмови спецпризначенців і «догналітів» під час затримання. «Вони (працівники СБУ) питались, де в них документи про перетин кордону… у відповідь була пауза», – розповів пан Євген.

В Україні секту Догнала вже встигли наректи «Чорним братством». У 2009 році чех Антонін Догнал проголосив себе єпископом, відколовся від греко-католиків і заснував свою церкву. Створив її разом із ще трьома монахами в Підгорецькому монастирі на Львівщині. З того часу учасників групи неодноразово звинувачували в зомбуванні людей, руйнуванні сімей та інших протиправних діях.

Догналіти не раз вимагали віддати їм храм Петра і Павла у Львові, а ще виступали проти вступу України до ЄС, намагалися юридично заборонити діяльність УГКЦ, а також прямо закликали Путіна ввести війська в Україну. Втім, попри це довгі роки правоохоронці діяльністю організації не цікавились. Аж до вчорашнього дня.

А вже сьогодні, 23 червня, «догналіти» вирішили не мовчати. Зі словами «свободу єпископам» вони пішли пікетувати під СБУ у Львові. За словами пікетувальників, їхніх братів затримали, звинувативши в розпалюванні релігійної ворожнечі.

«Ми не зупинимось, наша наступна подорож – під Прокуратуру, під суд, ми з адвокатом ходили, а вони нас всі «відфутболюють». Це точно замовлення УГКЦ», – зазначив владика Української Греко-Католицької Правовірної Церкви архієпископ Маркіян Гітюк.

СБУ наразі коментарів не дає. Про деталі і причини затримання обіцяє розповісти по закінченню спецоперації.

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)