Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Нині все наповнилося світлом, і небо, і земля, і глибини підземні, нехай же празнує вся твар востання Христове, в якому утверджується." (Воскресна Утреня)

В Китаї почалася хвиля гонінь на... християн?

Переглядів: 2953Коментарі: 0
Переслідування Церкви
В Китаї почалася хвиля гонінь на... християн?

Християни у Китаї зараз вступають у небезпечну зону: ця релігія набуває популярності, а в умовах правління атеїстичної компартії Китаю це означає проблеми.

За деякими оцінками, у Китаї зараз налічується до 100 мільйонів християн. Ця цифра є важливою — Фалуньгун практикувало теж близько 100 мільйонів людей, коли китайський режим почав жорстоке переслідування цього мирного вчення, яке базується на істині, доброті й терпінні.

Річ у тім, що, як і з Фалуньгун, коли почалося переслідування у 1999 році, кількість християн у Китаї може зараз перевищити 85 млн членів компартії Китаю.

І китайський режим вже нарощує своє придушення християн.

New York Daily News повідомив напередодні Різдва, що в одній лише провінції Чжецзян влада Китаю демонтувала хрести із понад 400 церков.

У різдвяний тиждень у чжецзянському місті Веньчжоу, повідомляє Daily News, китайський режим заборонив усі святкування Різдва у дитячих садках і початкових школах.

«Раніше в нас були інструкції щодо іноземних свят, таких як Різдво, але цього року ми вперше дали більш чітке повідомлення», — цитує Daily News чиновника у сфері освіти.

Але найважливішим у цій новині є дещо приховане.

У серпні китайський режим змусив християнських пасторів і богословів взяти участь у національному семінарі у Пекіні, згідно з Daily News. І на тому семінарі їх проінструктували, як уберегти християнську віру від іноземного впливу та адаптувати її до Китаю.

Уберегти християнську віру в Китаї «від іноземного впливу» є фразою із підтекстом. Формулювання тут є важливим і бере свій початок від того, коли китайський режим знищував традиційні релігії і створював свої власні їх версії, щоб замінити знищені релігії.

Нові релігії

У 1950-х роках компартія Китаю перебувала у процесі знищення всієї традиційної культури і віри. Коли компартія Китаю заарештовувала і вбивала буддійських настоятелів і даоських священиків, вона заснувала дві організації, що створили її власну версію цих релігій.

Для буддизму компартія Китаю у 1952 році створила Китайську буддійську асоціацію. Для даосизму у 1957 році — Китайську даоську асоціацію. Обидві нові асоціації почали просувати змінені форми цих традиційних релігій, де було викинуто багато основоположних речей. Обидві організації також заявили, що «підкоряються вождю Народного уряду».

Тих, хто відмовився прийняти ці змінені релігії, піддали переслідуванням. «Велика Епоха» відзначила у своїй редакційній серії статей «Дев'ять коментарів», яка отримала багато нагород: «Буддистів і даосів, які залишилися відданими і дотримувалися заповідей, затаврували як контрреволюціонерів або членів забобонних сект і таємних товариств».

Під революційним гаслом про очищення буддистів і даосів їх садили у в'язницю, примушували до «перевиховання шляхом праці» або навіть страчували, наголошується у «Дев'яти коментарях».

Джошуа Філіп, Велика Епоха

 

На фото:Китайські християни моляться під час служби у підпільній незалежній протестантській церкві, 12 жовтня, Пекін. Китай, який офіційно є атеїстичною країною, наклав на християн багато обмежень і дозволяє законно практикувати їм свою віру тільки у схвалених державою церквах. Фото: Kevin Frayer/Getty Images

Джерело: Велика Епоха

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)