Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Якщо здійснюватимеш молитовний подвиг, яку б тільки не доводилося зносити тобі скорботу, то в молитві здобудеш плід." (Прп.Ніл Синайський)

Проща до старовинного храму

Переглядів: 3092Коментарі: 0
Парафіяльні новини
Проща до старовинного храму

У п’ятницю, 21 серпня, члени Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі нашої парохії відбули прощу, яку очолив отець Ігор Демків.

Цю прощу присвятили мирові в Україні.

Розпочалася проща у селі Добрівляни, де знаходиться

старовинний храм Воздвиження Чесного і Животворящого хреста XVI століття - пам’ятка архітектури національного значення. Храм єдиний у своєму роді, який є автентично збережений.

Місцевий священик, отець Володимир, розповів захоплюючу історію реставрації цього унікального храму, в якій особисто брав дуже активну участь. Поряд з храмом дзвіниця XVII століття. А на цвинтарі біля храму є поховання XVII століття.

Потім прочани, у цьому ж селі, відвідали церкву Святих Апостолів Петра і Павла. На початку 1990-х років було відновлене спорудження мурованої церкви, яка стояла зведена до рівня карнизу від 1937 року за оригінальним проектом, завізованим Митрополитом Андреєм Шептицьким. Спільними зусиллями і коштами громаді, за два роки, вдалося звести церкву, котра стала першим греко-католицьким храмом на Львівщині часів незалежності.

У цій церкві знаходиться старовинна ікона  Добрівлянської Матері Божої, датована фахівцями 1610 роком. У храмі також є Хрест 1911 року. Іконостас виконаний з червоного дерева, подарованого свого часу Союзові Індірою Ґанді.

Потім паломники вирушили до села Нежухів, до храму Святої Покрови. Храм налічує вже сто тридцять дев’ять років. У цьому храмі отець Ігор Демків відправив Святу Літурґію для наших прочан. Після закінчення  Літурґі місцевий парох отець Маркіян розповів про церкву і про життя маленької але дружної парохії, котра становить лише сьому частину мешканців села. Потім члени Архибратства помалилися до Матері Божої.

Далі був величавий храм Святих Петра і Павла у Стрию з чудовим різьбленим іконостасом. Отець Маркіян, котрий є сотрудником у цьому храмі, розповів про життя парохії.

На черзі - Катедральний Собор Успіння Пресвятої Богородиці з пречудовим іконостасом. У ньому знаходиться старовинна чудотворна ікона Ліської Матері Божої XVII століття. Ікона ця, з вівтаря церкви Різдва Пресвятої Богородиці в Ліську (нині Польща), привезена до Стрия у січні 1947 року в часі операції "Вісла". У 2014 році коронована, з благословення Папи Римського Франциска, Блаженнішим Патріярхом Української Греко-Католицької  Церкви Святославом, про що свідчить пам’ятна таблиця у храмі. У Соборі виставлені для поклоніння мощі Святого Шарбеля.

Дорогою додому прочани зупинилися на річці для відпочинку. Потім вирушили до Раковця. Там набрали цілющої водиці і обмивалися нею.

Усю дорогу прочани співали побожні пісні і молилися за мир в Україні, за повернення наших воїнів додому та інші намірення.

Маріанна і Марта Осадци

Фото: Марта Осадца

Фотоальбом: переглянути ТУТ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)