У п’ятницю, 21 серпня, члени Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі нашої парохії відбули прощу, яку очолив отець Ігор Демків.
Цю прощу присвятили мирові в Україні.
Розпочалася проща у селі Добрівляни, де знаходиться
старовинний храм Воздвиження Чесного і Животворящого хреста XVI століття - пам’ятка архітектури національного значення. Храм єдиний у своєму роді, який є автентично збережений.
Місцевий священик, отець Володимир, розповів захоплюючу історію реставрації цього унікального храму, в якій особисто брав дуже активну участь. Поряд з храмом дзвіниця XVII століття. А на цвинтарі біля храму є поховання XVII століття.
Потім прочани, у цьому ж селі, відвідали церкву Святих Апостолів Петра і Павла. На початку 1990-х років було відновлене спорудження мурованої церкви, яка стояла зведена до рівня карнизу від 1937 року за оригінальним проектом, завізованим Митрополитом Андреєм Шептицьким. Спільними зусиллями і коштами громаді, за два роки, вдалося звести церкву, котра стала першим греко-католицьким храмом на Львівщині часів незалежності.
У цій церкві знаходиться старовинна ікона Добрівлянської Матері Божої, датована фахівцями 1610 роком. У храмі також є Хрест 1911 року. Іконостас виконаний з червоного дерева, подарованого свого часу Союзові Індірою Ґанді.
Потім паломники вирушили до села Нежухів, до храму Святої Покрови. Храм налічує вже сто тридцять дев’ять років. У цьому храмі отець Ігор Демків відправив Святу Літурґію для наших прочан. Після закінчення Літурґі місцевий парох отець Маркіян розповів про церкву і про життя маленької але дружної парохії, котра становить лише сьому частину мешканців села. Потім члени Архибратства помалилися до Матері Божої.
Далі був величавий храм Святих Петра і Павла у Стрию з чудовим різьбленим іконостасом. Отець Маркіян, котрий є сотрудником у цьому храмі, розповів про життя парохії.
На черзі - Катедральний Собор Успіння Пресвятої Богородиці з пречудовим іконостасом. У ньому знаходиться старовинна чудотворна ікона Ліської Матері Божої XVII століття. Ікона ця, з вівтаря церкви Різдва Пресвятої Богородиці в Ліську (нині Польща), привезена до Стрия у січні 1947 року в часі операції "Вісла". У 2014 році коронована, з благословення Папи Римського Франциска, Блаженнішим Патріярхом Української Греко-Католицької Церкви Святославом, про що свідчить пам’ятна таблиця у храмі. У Соборі виставлені для поклоніння мощі Святого Шарбеля.
Дорогою додому прочани зупинилися на річці для відпочинку. Потім вирушили до Раковця. Там набрали цілющої водиці і обмивалися нею.
Усю дорогу прочани співали побожні пісні і молилися за мир в Україні, за повернення наших воїнів додому та інші намірення.
Маріанна і Марта Осадци
Фото: Марта Осадца
Фотоальбом: переглянути ТУТ