У нашому житті є речі нетривалі, несуттєві, малозначимі, але є речі величні, фундаментальні, визначальні. Серед таких завжди є Храм. Він є основою, він є серцем спільноти, є фундаментом громади. Якщо подивитися на нашу Україну, і на Галичину зокрема, ми, мабуть, не знайдемо такого села, навіть доволі маленького, де не було б Храму або хоча б каплички. Це свідчить про нашу глибоку релігійність. І нехай селянські домівки часом не є аж такими величними і красивими, однак Божий храм за стараннями парохіян сяє, мов писанка. Це свідчить про любов наших людей до Бога, любов до того, що є Боже.
Храм св. Ольги і Єлизавети, що у Львові на пл. Кропивницького, чи, як ми кажемо, на Привокзальній, має свою особливу історію, і вона, ця історія, у якійсь мірі є навіть трагічною. Цей храм стояв осквернений, зневажений, опущений, занедбаний протягом кількох десятиліть. Безбожна влада взагалі бажала його знищити, але зі страху перед людьми на такий злочин не відважилася.
Змінилися часи, і змінилася влада. Змінилася і доля цього храму – він отримав нових власників. Храм перейшов у власність до Української Греко-Католицької Церкви. Перед парохіяльною громадою постало надто складне питання: як підняти з руїни святиню, як вдихнути в неї нове життя? Наполеглива праця триває вже понад двадцять років, і роботи ще надто багато. Однак, вже тепер видно, що храм оновлюється, набуває своєрідного шарму. Він – воскресає. У цьому велика жертовність наших парохіян і прихожан, а також – наших священиків. Адже всі виконані ремонтні і відновлювальні роботи виконано виключно за кошти жертводавців, меценатів і добродіїв. Щире вам спасибі.
Надто важливим атрибутом східнохристиянського храму є іконостас. Але виготовити іконостас для такого храму як наш храм, було доволі непросто. Складне поєднання ґотичної архітектури і канонічних вимог східної богословської культури вимагало довгих пошуків, дискусій, суперечок тощо. Та видається, що нарешті знайдено оптимальне рішення даного питання, і цей цікавий витвір, авторства львівського митця п. Олександра Личка, постав перед очі львів’ян. Рішення нестандартне, своєрідне і доволі цікаве. Скло і вітраж.
Ми свідомі того, що побачити його схочуть багато людей, це, серед інших, будуть і відомі фахівці у царині вітражу, іконопису чи інтер’єру. Кожна людина по-своєму на нього подивиться, його оцінить, і, можливо, не захоче з чимось у ньому погодитися. Ми не претендуємо на абсолютизм. Однак, просимо розуміння і виваженої оцінки. Складні речі даються непросто.
Радо запрошуємо усіх львів’ян на освячення нашого іконостасу, котре відбудеться у Світлий понеділок, 21 квітня, о 10 00 год. Освячення іконостасу здійснить і Архиєрейську Божественну святу Літургію відслужить Високопреосвященний Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор (Возьняк). З його ласкавого благословення і з Божою допомогою цей іконостас і постав у нашому храмі, від чого маємо велику радість.
Адміністратор храму о. Іван Галімурка.
Фотографії: переглянути