Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Церква є духовний рай, у ній — дерево життя, святий жертовник примирення, з якого струмує життя вірним, що його полюбили." (Св.Єфрем Сирійський)

Отець Іван Галімурка - Роздуми на карантині про сімю

Переглядів: 2144Коментарі: 0
Публікації
Отець Іван Галімурка - Роздуми на карантині про сімю

Святкуючи Різдво Івана Христителя, найперше належить сказати, що цей Муж народився у сім’ї. Як читаємо у св. Євангелії: «Був за часів Ірода, царя юдейського, один священик, на ім'я Захарія, з черги Авії, та його жінка з дочок Арона, на ім'я Єлисавета. Вони були обидвоє справедливі перед Богом і виконували всі заповіді та накази Господні бездоганно» (Лк.1,5-6). Що тут є дуже суттєвим: це подружжя було послушне Богові. Тобто, Божий Закон у них стояв на чільному місці і сповнявся бездоганно. Як результат – нагорода – народження особливої дитини.

Як знаємо, найменша християнська сім’я – це подружжя, гідність якого Церква підносить до рівня Таїнства. Мабуть, це й не дивно. Адже, народження і формування людини як Божої подоби розпочинається і чиниться саме у сім’ї.

Світлої пам’яті Патріярх Любомир Гузар про сім’ю говорив: «Сім’я – це основна одиниця, в якій людина стає особистістю, розвиває і втілює свої Богом дані дари. Найперше, через сім’ю, через батька і матір, Господь Бог передає дар життя – родиться дитина. Перші, хто нею займаються, є батько і матір. Дитина стає свідома свого «я», коли дивиться в обличчя батька чи матері. Тоді вона починає відчувати, що є хтось другий, що є і ти, і я. А крок за кроком її дальший розвиток відбувається у лоні родини, самих батьків, якщо є більше дітей, то в тому родинному середовищі. І її розвиток, її набуття свідомості і здійснювання Божих дарів починається власне на тому рівні. Те, що дитина одержить вдома, в середовищі, яке називаємо сім’єю, залишається на все життя».

Не є секретом, що однією з особливостей людини, котрі Творець вклав у людську природу, є статевість. Про це читаємо у Книзі Буття: «І сотворив Бог людину на Свій образ; на Божий образ сотворив її; чоловіком і жінкою сотворив їх» (Бут.1,27). Тут належить також сказати, що сатана, ставши противником Творця, є нищителем усього і всякого творіння, зокрема і сім’ї. Як, зокрема, спостерігаємо, бажаючи знівелювати статевість, він нав’язує людині неприйнятні принципи ґендеру та різних статевих збочень.

На просторах інтернету знаходимо слова відомого фахівця з питань, що стосуються шлюбу та сім'ї – кардинал Каффарра. Він, зокрема, пригадує свою розмову із с. Луцією, однією із Фатімських візіонерок. Тоді сестра йому сказала, що страшна боротьба між Богом і дияволом відбуватиметься саме довкола сім’ї і шлюбу. Також вона йому тоді сказала, що ті люди, які боротимуться за шлюб і сім’ю, – будуть переслідувані, однак їм нІчого чого боятися, бо Богородиця вже розчавила голову пекельного змія.

Коментуючи ці слова, кардинал говорить: «Ми живемо у неймовірній ситуації. Ще ніколи шлюб не був позбавлений свого правдивого визначення. У цей спосіб сатана кидає виклик Богові: мовляв, ось бачиш, Ти пропонуєш свій акт творіння, але я зроблю йому альтернативу. І тоді побачимо, що скажуть люди, чиє творіння краще, моє чи Твоє».

Сьогодні найбільші загрози для сучасної сім'ї формулює Папа Франциск в Апостольському листі «Amoris Letitia». На його думку, це ідеологія ґендеру; культура «тимчасовості»; ворожа до народжуваності ментальність; наслідки порнографії; брак уваги до людей з особливими потребами та осіб похилого віку тощо.

І ми, християн, не можемо цими речами легковажити, бо вони нищить саму людину, нищить кожного з нас. Нам належить пам’ятати і виконувати програму, котру Творець вкладає в людину: «Будьте плідні й множтеся і наповняйте землю та підпорядковуйте її собі» (Бут1,28). Саме тому, сім’ю, родину, гідність людини мусимо відстояти! Це – особливий Божий дар!

Сьогодні у світі відзначається День сім’ї, День родини. Гадаю, що це не є святом у повному розумінні цього слова. Але це є особливою нагодою про сім’ю говорити, про сім’ю розповідати, про сім’ю писати, за сім’ю молитися тощо. Нам належить пам’ятати, що єдиним чинником, довкола якого маємо гуртуватися, є Церква. Адже гарантує Господь наш Ісус Христос, що «…пекельні ворота її не подолають» (Мт.16,18).

Тому поручаймо наші, а заразом і усі сім’ї світу, опіці Пресвятої Богородиці! А самі ж ми намагаймося жити і поводитися чесно, належно сповняючи Господні настанови і науку Церкви.

І нехай для усіх нас засторогою і повчанням будуть слова Святого Писання: «Діти перелюбів не розвинуться, плід, що постав з беззаконного ложа, щезне. Ба й якби довго жили, їх матимуть за ніщоту, і накінець старість їхня буде безчесна» (Мудр.3,16-17).

сім'я

Джерело:Блог отця Івана Галімурки

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)