Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Якщо хочеш дізнатися, чи ти є смиренно-мудрий, то випробуй себе, чи не бентежишся ти, коли тебе ображають." (Св.Ісаак Сирійський)

Роздуми на карантині СOVID-19: КОРОНАВІРУС І ЧАША. МОЖНА ЗАРАЗИТИСЯ ЧИ НІ?

Переглядів: 1273Коментарі: 0
Публікації
Роздуми на карантині СOVID-19: КОРОНАВІРУС І ЧАША. МОЖНА ЗАРАЗИТИСЯ ЧИ НІ?

Один із принципів дії диявола - викликати сумнів. Тобто, щоб людина у чомусь важливому засумнівалася. Далі - це вже, як кажуть, справа техніки. Тому дуже важливо є цей сумнів усунути.

Дякую о. Яремі Петріву за цей допис і усім раджу його читати і поширювати.

***

Прот. о. Ярема Петрів

26 березня 2020 р.

СOVID-19: КОРОНАВІРУС І ЧАША.МОЖНА ЗАРАЗИТИСЯ ЧИ НІ?

Через Пандемію Коронавірусу серед частини вірян все частіше звучить запитання – Здійснює Бог «Чудо За Замовчуванням», перешкоджаючи поширенню вірусу в Церкві, чи ні?Останніми днями новинні стрічки як світових, так і вітчизняних ЗМІ рясніють повідомленнями про Коронавірус.

Церква, ніколи не виступала проти гігієнічних заходів, покликаних зупинити поширення небезпечних інфекцій. Більше того, саме Біблія стала першим джерелом, з якого людина отримала інформацію про те, як протистояти хворобам. При цьому Святе Письмо підкреслює між моральною чистотою і відсутністю хвороб. Тобто причина хвороб, найчастіше, гріховність людини,А Зцілення їх повинно починатися з покаяння.

Це не означає, що віруючи в Бога, треба відмовлятися від медичної допомоги. Навпаки, він її приймає, а до лікаря ставиться з належною повагою – як до знаряддя Промислу Божого.

Однак, медичне лікування в релігійній перспективі не мислиться без виправлення духовного.Сьогодні ж у церковному та напівцерковному середовищі ми спостерігаємо цікаву картину, коли люди намагаються з'ясувати, чи може передаватися коронавірус (а однаково, й інша інфекційна хвороба) Через Причастя Святих Христових Таїн.

Питання це, враховуючи сучасну ситуацію, аж ніяк не пусте. І не тільки з медичної точки зору, але і, в першу чергу, з релігійної. Саме тому віруючі люди в спробах дати відповідь на це запитання розділилися.Причастя не може бути заразне.

Тіло й Кров Христові не можуть бути причиною/джерелом/передавачем хвороби. Навпаки, у молитві до Святого Причастя ми чуємо слова «Та не в суд чи в осудження буде мені причастя Святих Христових Таїн, а на зцілення душі і тіла...».

В Чаші перебуває Сам Христос, а значить і захворіти від доторку до Нього не можна. Навпаки, Біблія говорить, що Господь зціляв прокажених, хворих різними недугами і навіть дотик до Його одягу дарував здоров'я.

В іншому випадку, якщо Тіло й Кров Христові можуть передавати інфекцію, то причастя – це всього лише «фікція», гарний обряд, який, до того ж, «негігієнічний», а в певних випадках взагалі шкідливий.

Ми і так живемо в секулярному суспільстві, в якому майже втрачені моральні орієнтири, віра в Бога, як хобі або захоплення недільними днями.

І якщо зараз нівелювати ще й дієвість таїнств, то у Церкві іншої функції, крім психотерапевтичної, не залишиться. Просто кажучи, Церква не зможе запропонувати людині реального, справжнього, а не ілюзорного єднання з Христом. «Церква – це стіни, збудовані навколо Причастя», втратять свою актуальність.

Адже якщо Причастя немає, то і Церква не потрібна

Одну з найбільш непримиренних позицій у цьому питанні висловивСвященний Синод Кіпрської Православної Церкви, який вважає богохульством «думати, ЩО Тіло і Кров Христа можуть передати будь-яку хворобу або вірус».

Ґрунтуючись на багатовіковому досвіді християнства, немає ніяких доказів такої передачі. Священики, які служили в інфекційних лікарнях і причащали цих пацієнтів, зрештою, самі отримували залишок Божественного Причастя, використовуючи одну і ту ж ложку. Жоден священик не був заражений у цих випадках».

При цьому особливо підкреслюється, ЩО «відвідини таїнства Святого Причастя відбувається з Вірою, яка захищає від будь-якої небезпеки.

Участь добровільна.

Ніхто не примушує.

Якщо хтось відчуває, що хоче утриматися від таїнства в цей час, він вільний так вчинити».Священний Синод Елладської Церкви заявив, що «віряни будуть і надалі приймати Святе Причастя, як звичайно», тому що воно «ніколи не може стати причиною передачі хвороби», оскільки причащання «навіть у розпал пандемії є проявом любові, яка перемагає все», у тому числі страх. Разом з тим Священний Синод «не засуджує тих, хто боїться брати участь у Святому Причасті, але чітко заявляє про свою віру і закликає "учасників громадських дебатів" поважати цю віру і вільний вибір народу продовжувати брати участь у Таємниці Церкви».

Джерело :Блог отця Івана Галімурки

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)