Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Молитимемося, щоб сподобитися нам дарування, а сподобившись, не будемо про себе високої думки." (Св.Єфрем Сирійський)

Про підпілля УГКЦ в Підгірцях зняли фільм + відео

Переглядів: 4316Коментарі: 0
Історія Церкви
Про підпілля УГКЦ в Підгірцях зняли фільм + відео

Парафія храму Священномученика Миколая Чарнецького та новомучеників УГКЦ в селі Підгірці пропонує до 25-річчя виходу Української Греко-Католицької Церкви переглянути документальний фільм про життя Церкви в підпіллі.

У Підгірцях, що на Бродівщині Львівської області, до 1939 року не було жодної іншої Церкви, крім Греко-Католицької. Але після приходу радянської влади ситуація кардинально змінилася: УГКЦ ліквідували, оскільки Церква стала оплотом боротьби проти сталінського фашизму, тоталітаризму та колективізації… І запровадили Православну Церкву Московського патріархату.

У фільмі робиться акцент на духовності та героїзмі священиків та вірних у час підпілля УГКЦ в Підгірцях. Особливу увагу приділено постаті отця Василя Пришляка, який був парохом у селі з 1920 років. 1946 році був засуджений НКВС на 10 років каторжних робіт. Отець Василь був рушійною силою релігійного, громадського та політичного життя Підгірців.

У фільмі свої пам’ятні свідчення того періоду дають жителі сила Підгірці. Вони розповідають, що отець Василь був безстрашний і безкомпромісний щодо сталінського режиму.

Джерело:Департамент інформації УГКЦ

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)