Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Зберіг Ти цілими печаті, Христе, воскрес єси із гробу, ключі Діви не порушивши в різдві твоїм, і створив Ти нам райські двері." (Воскресна Утреня)

Франція: час охороняти християнські храми від мусульман

Переглядів: 3418Коментарі: 0
Переслідування Церкви
Франція: час охороняти християнські храми від мусульман

Над Сеною протягом місяця знищено 84 храми. Мусульманин убив молоду матір-католичку під час молитви у церкві. МЗС і єпископи Франції видали інструкції у справі захисту християнських храмів.

У Франції християнам стає щораз небезпечніше жити. Як пише «La Croix», підстави для страху цілком серйозні. На минулому тижні сталася шокуюча подія, коли жертвою стала молода католичка, яка після ранкової пробіжки молилася в храмі у місцевості Вільжуїф. Прем’єр Франції Мануель Валльс тоді привів у стан готовності спецвідділи жандармерії. Католицькі храми охороняються озброєними загонами. Але це не все.

Як випливає з рапорту, який щомісяця готує Обсерваторія християнофобії, спроби нищення католицьких храмів у країні Наполеона стають дедалі нахабнішими й масштабнішими. «Жертвами» стали вже близько сотні святинь. У них руйнують Дарохранительниці, розкидають ікони, нищать хрести. У Ліоні підпалили каплицю колегії Блаженних Франциска і Гіацинти. У Рубе (на півночі країни) викрали і знищили 25 статуеток Матері Божої. Поліція знайшла їх викинутими у канал. У Канталі знищено і спрофановано храм Внебовзяття Пресвятої Діви, в Івеліні поламано розп’яття біля вівтаря та зовні храму, в Па-де-Кале спрофановано храм св. Елігія, в Парижі — храм св. Єлизавети Угорської. Знищено десять цвинтарів, скоєно вісім спроб повного підпалу храмів. Поліції вдалося розкрити замах на одну з католицьких шкіл.

Обсерваторія християнофобії стверджує, що на християнські місця культу нападають мусульмани. Становище вже напружене і стає дедалі серйознішим. Доказом цього стали спільні кроки, вжиті урядом спільно з єпископатом. Справа небуденна для такої лаїцизованої країни, як Франція.

Буде захист

Коли французькі медіа облетів випадок трагічної смерті 33‑річної француженки, матері 5‑річної дівчинки, на вулиці вийшли маніфестації з гаслами: «Аврелія Шателен, раніше танцювала з нами, тепер з ангелами», а також: «Католики не бояться мусульман». Злочинець учинив самогубство.

Прем’єр Мануель Валльс був на висоті завдання й сам визначив охорону для майже 200 храмів у Франції (тих, що найбільші): зараз вони охоплені спостереженням, збільшено сили жандармерії. Уже кілька днів на майданах перед катедрами (зокрема, перед Нотр-Дам у Парижі) патрулюють озброєні солдати і поліція.

Ситуація сильно занепокоїла французький єпископат. У спеціальній заяві єпископи написали: ніхто не залякає християн! Наші храми будуть відчинені!

Але коли останньої неділі озброєний і замаскований чоловік увійшов під час Меси зі зброєю до храму в департаменті Валь-де-Марн, французькі єпископи звернулися по допомогу до МЗС. Підозрюваного, Сіда Ахмеда Глама, арештували.

Незадоволення прем’єром

У спішному порядку Міністерство внутрішніх справ (міністр Бернар Казанова) і єпископат Франції (митрополит Парижа Андре Він-Труа) на спільній прес-конференції — такого над Сеною ще не було! — оголосили нові інструкції стосовно безпеки в католицьких храмах і вказівка для спецзагонів охорони. Прем’єр Франції звернувся до католиків «не боятися і ходити на Меси гуртом». Коментуючи справу замаху, він додав: «Замах на храм — це замах на символ і автентичність Франції!»

Натомість критика посипалася на прем’єр-міністра з боку комуністів і соціалістичної партії — він-бо такою заявою порушив «святий принцип світськості».

МЗС у спеціальній телеграмі, розісланій по префектурах поліції всієї країни, зобов’язало державних функціонерів сконтактуватися з настоятелями та вікаріями всіх храмів та заявити «свою готовність захищати храми і католиків». Також настоятелів зобов’язали наклеїти при вхідних брамах повідомлення про загрозу. Католицькі храми можуть бути відчинені, повідомляє МЗС, але вхід до них можливий тільки крізь одну браму. Жандармерія буде поточно інформувати міністерство про хід спостережень.

 

 

Джерело: CREDO

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)