Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Прийдіть, пиймо пиття нове, що не з каменя неплідного чудом явлене, але нетління джерело, що з гробу, наче дощ, видало Христа, в ньому ми утверджуємося." (Воскресна Утреня)

ХРИСТОС ПІДТВЕРДЖУЄ СВОЄ ВОСКРЕСІННЯ!

Переглядів: 657Коментарі: 0
Парафіяльні новини
ХРИСТОС ПІДТВЕРДЖУЄ СВОЄ ВОСКРЕСІННЯ!

Як відомо, по закінченні ІІ-ї світової війни Україна опинилася під новою окупацією – окупантом став тодішній безбожний радянський режим. Не був винятком і наш Львів. У той час наше місто, як і уся наша Греко-Католицька Церква, знаходилися під тотальним контролем цього страшного режиму. І храм святих Ольги і Єлизавети, що на львівській площі Кропивницького, є тому живим свідком.

Ельжбєта, як дехто ще й сьогодні так називає наш храм, тривалий час був під загрозою не лише повного спустошення, а й навіть – фізичного знищення. Безбожні тодішні владоможці, задумавши зробити з храму склади різних матеріалів, потрощили скульптури, знищили унікальний орган, викинули на сміття багато побожних і освячених речей тощо. Усі ці церковні речі чекало вогнище.

Молода дівчина, віком яких 17-18 років, йдучи попри храм зауважила Розп’яття Ісуса Христа, яке, з відламаними руками, також лежало на цій купі сміття і очікувало своєї трагічної участі. Думка визріла моментально: Розп’яття потрібно рятувати. Дещо згодом, як падали сутінки, долаючи страх, дівчина повернулася до храму і забрала понівечене Розп’яття. Непросто було донести додому цю святу річ, та й відстань від храму до дому, де з батьками проживала дівчина, була чималою. Все ж, якщо хтось хоче щось доброго зробити, той шукає засоби: Розп’яття отримало нове пристановище – дім на вул. Загородній, що на Левандівці.

Минав час, дівчина вийшла заміж, народила дітей. Її діти також створили свої сім’ і народили своїх дітей. Увесь цей час Розп’яття не покидало свого пристановища – воно стояло у куточку її кімнати і завжди було прикрашене квітами й вишиваними рушниками. Очевидно, що, протягом усього того часу, очі дівчини і членів її сім’ї були звернені до Розп’яття.

Розуміємо, що як би ми не хотіли уникнути нашої старості, вона все ж приходить, а з нею приходить і час нашого відходу з земного буття. Така ж доля чекала і дівчину, яка уже давно стала бабусею. Передчуваючи годину свого переставлення до вічності, вона покликала своїх рідних і веліла, щоб після її смерті Розп’яття повернулося до храму святих Ольги і Єлизавети, де йому належить бути.

Минулого року, саме у Велику п’ятницю, до нашого храму приїхав автомобілем молодий чоловік. Приїхав не просто так, він привіз Розп’яття Ісуса Христа. Хто прийде до нашого храму і зацікавиться, мав би знати, що це Розп’яття не просте, а – особливе. По-перше воно без рук, а по-друге, після тривалого часу це Розп’яття повернулося до нашого храму, щоб знову посісти своє законне місце.

За порадою і з благословення Митрополита Львівського Ігоря Возьняка, Розп’яття вирішено не реставрувати, не відновлювати, не доробляти втрачених рук – Розп’яття повинно промовляти до серця і до розуму кожного з нас. Воно повинно завжди нагадувати, що ЗЛО завжди чиниться людськими руками, а Христовими руками, руками ДОБРА, які відсутні у Розп’ятті, належить бути кожному з нас.

Христос вкотре підтверджує Своє Воскресіння!

P.S. Буквально напередодні Великої п’ятниці, через рік, ми зустрілися з представниками родини тієї дівчини, яка врятувала, зберегла і повернула до нашого храму реліквію – Розп’яття нашого Спасителя. Тепер можемо повідомити їхні імена: дівчина, котра врятувала Розп’яття називалася Стик Олена Михайлівна, 1935 р. нар. Її дочка – Лисак Катерина, 1955 р. нар. Внук, що приніс Розп’яття до храму – Лисак Назар. Глибока їм пошана і щира подяка!

У Світлий Понеділок, 17 квітня, Високопресвященний Архиєпископ і Митрополит Ігор звершить у нашому храмі Архиєрейську Божественну Літургію, у часі котрої наново освятить зневажене злими людьми Розп’яття Господа нашого Ісуса Христа. Архиєрейська Божественна літургія розпочнеться о 12 00 годині. Щиро запрошуємо усіх бажаючих до спільної молитви.Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

о. Іван Галімурка

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)