Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Під час молитви не заводь сторонньої бесіди, і не затьмариться ум твій для молитви." (Св.Єфрем Сирійський)

Страта за Біблію – християнство в Північній Кореї

Переглядів: 2293Коментарі: 0
Публікації
Страта за Біблію – християнство в Північній Кореї

Сьогодні християнство в Північній Кореї знаходиться в підпіллі і під великим тиском. З раннього віку дітей навчають, що Бога немає і що вони не мають ніякої релігії. Якщо люди стануть християнами або просто будуть спіймані з Біблією, вони можуть бути страчені.

Хоча в останні кілька десятиліть в Південній Кореї стався величезний ріст християнства, спочатку Північна Корея була тим місцем, де Церква процвітала. Це змінилося, коли Кім Ір Сен став лідером Північної Кореї, всі релігії були заборонені, і християни були змушені або відмовитися від своєї віри, або опинитися в ув’язненні або померти. Для мас Кім Ір Сен був Богом, і разом з його дружиною і сином вони утворили Трійцю Чучхе.

У 1940-х роках кількість християн тут дуже зросла, головним чином в північній частині острова. До 1950 року, за деякими оцінками, в Північній Кореї було 2850 церков, 700 пасторів і 300 000 християн. Пхеньян називався Новим Єрусалимом. Але з закінченням Другої світової війни і приходом Кім Ір Сена до влади в Північній Кореї, Церква зазнала серйозної поразки. Релігія була заборонена, в результаті чого тисячі людей бігли на південь до кінця Корейської війни.

Біженці, з якими ми говорили, не мали поняття про Бога або релігії. У школі їх вчили, що Бога немає, і вони ніколи не чули про Ісуса. Північнокорейці не мають поняття про життя після смерті. Вони вірять, що коли люди помруть, це кінець. Молитвам теж не вчать. Кілька біженців, з якими ми говорили, не знали, як молитися, ні з точки зору слів, ні з точки зору процедури. Один біженець сказав, що бачив людей, що моляться в фільмі по північнокорейському телебаченню, але не розумів, що вони роблять.

Хоча християнство незаконне в Північній Кореї, між ним і філософією чучхе з самого народження простежується абсолютна схожість. Замість Святої Трійці Отця, Сина і Святого Духа людей вчать інший трійці, в яку входять Кім Ір Сен, його мати Кім Чен Сук і його син Кім Чен Ір. Один біженець, який вперше дізнався про Біблію, сказав, що йому легше зрозуміти Старий Завіт, ніж Новий Завіт.

Дітей вчать дякувати Кім Ір Сена і Кім Чен Іра за їх їжу. Фотографії цих двох прикрашають стіни кожного будинку, як нагадування про те, хто нібито дбає про їхні потреби.

Наслідки участі в будь-якій християнській діяльності можуть бути смертельними. Після зустрічі з християнином в Китаї одна біженка, яку ми зустріли, і її подруга привезли Біблії назад в Північну Корею, незважаючи на попередження про те, що їх можуть вбити, якщо їх спіймають. Вони благополучно повернулися в свої рідні міста і приховали Біблію. Однак діти випадково виявили Біблію, і жінку забрали, і про неї більше ніколи не чули.

За словами багатьох біженців, з якими ми говорили, просте твердження, що ви християнин, призводить до негайної смерті. Північнокорейський перебіжчик Хванг Джанг Йоп, колишня довірена особа Кім Ір Сена, сказав: «Якщо хтось дійсно захоче відвідати церкву або заявить про свою вірність, його застрелять через п’ять хвилин».

Джерело :Слово про Слово

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)