Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував" (Воскресна Утреня)

Отець Іван Галімурка "ПРИТЧА ПРО ЩАСТЯ"

Переглядів: 2390Коментарі: 0
Публікації
Отець Іван Галімурка "ПРИТЧА ПРО ЩАСТЯ"

Якось до священика прийшла небагата селянка.

– Отче, – сумно мовила вона, – я втомилася. Ми працюємо не покладаючи рук, але є дні, коли крім черствого хліба дітям нема що дати. Але найбільше я втомилася дивитися на наш убогий будинок, двір, на старе взуття моїх синів, на втомлене обличчя чоловіка ...

Задумався священик і попросив жінку піти з ним. За якусь хвилю він звернув її увагу на красивий будинок, і його у дворі бавилися дітлахи.

– Як ти думаєш, чи щаслива ця господиня? – запитав він.

– Звісно! – вигукнула жінка. – Яка багата садиба, і як гарно одягнені дітки!

Тоді священик попросив підійти ближче і придивитися. Підійшла жінка і побачила матір цих діточок, яка сиділа під деревом і гірко плакала.

– Вона плаче, бо осліпла і не може бачити своїх дітей, – сумно повідомив священик. І вони пішли далі.

Незабаром священик показав їй ще один будинок. Він був багатшим і гарнішим від попереднього. На запитання жінки, чи живуть у ньому щасливі люди, священик розповів, що донедавна ця сім'я була прекрасною і щасливою, поки не загинув її голова. І тепер щоденно вдова тужить за своїм чоловіком, а діти – за батьком.

Жінка глибоко задумалася і не помітила, як вони підійшли до великого двору. Тут був будинок дочки дуже багатого чоловіка.

– А ось у цьому будинку є не лише багатство, ситна їжа і дорогий одяг, а й навіть ручки дверей позолочені. Лише от, чи живе тут щастя?

На цих словах священик відчинив важку хвіртку. Багацька дочка, побачивши гостей, привіталася і запросила до столу. Але цей величний і багатий видався парафіянці цілком порожнім і холодним. Тут не було дітей, не було чутно чоловічого голосу.

– У мене є багатство і гарний одяг, але немає щастя, – сумно мовила господиня. – У мене немає ні чоловіка, ні дітей, і немає для кого готувати обід або вдягати сукні...

Глибоко замислившись, поверталася прихожанка додому.

– Спасибі вам! – гаряче сказала вона священикові. – Тепер я зрозуміла, наскільки я була нерозумна! Я втомилася дивитися на стоптане взуття моїх дітей, не знаючи, яке це щастя бачити їх здоровими! Я думала, що щастя – це жити в достатку, а виявляється, що щасливим є той, хто має для кого готувати обід. Мені здавалося, що щасливі люди живуть у хоромах, а виявляється, що щасливою є та хата, у якій чути дитячий сміх!

Ми часто не добачаємо і не розуміємо наскільки щасливими і багатими ми є… Хто вміє дякувати Богові за те, що має, той завжди буде мати за що Богові дякувати.

***

«Що маєш, чого б ти не одержав? Коли ж одержав, то чому вихваляєшся, неначе б не одержав?» (І Кор.4,7)

Щастя
Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)