Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Як однорічний агнець, благословенний нам вінець – Христос, добровільно за всіх заколений був – Пасха очищення, і знову із гробу нам засяяв – чудове сонце правди." (Воскресна Утреня)

Роздуми на карантині «Коронавірус» і «вакцина»...

Переглядів: 1170Коментарі: 0
Публікації
Роздуми на карантині «Коронавірус» і «вакцина»...

«Коронавірус» і «вакцина»... Гадаю, що сьогодні це, мабуть, найпопулярніші слова у світі. Про них говорять, про них пишуть, про них дискутують, ними лякають, ними цікавляться… Воно й не дивно, адже заразитися і захворіти може кожен з нас. Та й кожен бажає бути здоровим. Чимало з нас уже перехворіли, чи думають про вакцинування. Відомі й непоодинокі смертельні випадки – світова статистика подає і такі відомості. Різного калібру аналітики, політологи, знавці тощо висувають і озвучують різні версії появи цієї проблеми. Так само і її наслідки.

А люди розгублені й перелякані…

Тим часом, влада оголошує карантини, медики – честь їм, величезна подяка і хвала – з усіх сил б’ються з недугою, окремі лукаві торгаші й політики на людській біді збивають капітали, Церква з вірою молиться і взиває до Бога про помилування і про припинення біди… Помолімося й ми: Господи, помилуй нас грішних!

Однак… Пропоную подивитися на ситуацію під дещо іншим кутом зору.

Якось промайнула інформація від Міжнародної некомерційної екологічної організації «Спостерігачі Землі», про те, що бджоли є найбільш важливими комахами для збереження екосистеми планети. З таким твердженням можемо погоджуватися чи ні – суть не в тому. Кожен пасічник радо розповість про життя бджолиної сім’ї, про її структуру, про її повадки, про її організацію…

Бджоли, як і люди, у своїй структурі виконують свої окремі функції. Пасічник, як і належить, за ними спостерігає, формує їхні сім’ї, про них піклується, їх підгодовує, при потребі – лікує. Але також чекає віддачі – збирає плоди їхньої праці. Буває й так, що в окремих моментах наступає потреба застосувати санкції – дим. Тоді вся сім’я потрапляє у такий собі стрес. Треба розуміти, що цей стрес інколи допускає пасічник для загального добра не лише однієї сім’ї, але й цілої пасіки.

Людина також вважає, що вона є особливим Божим творінням, і їй у всьому належить перевага. Так воно і є: Господь про неї піклується, годує, гріє, поїть, лікує… І, очевидно, також чекає від неї віддачі – побожного життя. Однак, людина, втішаючись надзвичайними Божими дарами, натомість зухвало грішить страшними гріхами: розпочавши вбивством ненароджених дітей, вона доходить до найстрашніших видів розпусти. І при тому – жодного покаяння! «Бо заплата за гріх – смерть» (Рим. 6: 23), – повчає св. апостол Павло. Так виглядає, що нинішній коронавірус, можливо, і є тією санкцією, котру Господь, як добрий пасічник, застосовує до нас, щоб нас опам’ятати, щоб нас схаменути, щоб нас у грісі зупинити. Він і закликає: «Покайтеся! Бо Царство Небесне близько!» (Мт. 4,17).

Почуємо і покаємось? – Господь помилує.

А якщо ні? Господь попереджує: «Гадаєте, що ті галилеї, тому що таке постраждали, були більші грішники, ніж усі галилеї? Ні, кажу вам, але як не покаєтесь, усі загинете так само. Або ті вісімнадцять, що на них упала башта Силоамська й їх забила, гадаєте, що були більш винні від усіх мешканців Єрусалиму? Ні, кажу вам, але як не покаєтесь, усі загинете так само» (Лк.13,2-5).

З Богом не жартуймо! Краще послухаймо св. Єфрема Сиріна, як повчає: «Не кажи: «Сьогодні згрішу, а завтра покаюся». Краще покайся сьогодні, бо не знаєш, чи доживеш до завтра».Триває Великий піст. Час покаяння...

Джерело :Блог отця Івана Галімурки

пасічник
Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)