Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Неначе молот і кувадло примісти в своєму умі й випробовуй помисли свого серця, і які виявляться негідними, — викидай геть." (Св.Єфрем Сирійський)

Роздуми на карантині Спогади про минуле

Переглядів: 1682Коментарі: 0
Публікації
Роздуми на карантині Спогади про минуле

На хвилі святкування величного виходу нашої Церкви з підпілля, пригадується неординарна подія того часу – так званий ГКЧП.

Якраз на свято Преображення Господнього, 19 серпня 1991 року, у тодішньому Радянському Союзі сталася спроба державного перевороту, який тоді так і іменувався – ГКЧП. Я тоді служив у соборі св. Юра у Львові, і до храму приходили багато людей із тривожним запитанням: «Що буде?» Адже, у той час Церква ледве вийшла з підпілля, і можна було сподіватися різного.

Коли згадані тривожні події пішли на спад, появилася інформація, що у кабінеті тодішнього І-го секретаря обкому комуністичної партії тов. Секретарюка знайшли списки тих, хто, при перемозі ГКЧП, мав би бути найперше репресований. Серед перших, були прізвища понад 90 греко-католицьких священиків. Їх уже знали в лице, адже ці скромні Герої вже вийшли з підпілля, і, не скриваючись, відкрито голосили Божу правду і служили своєму народові.

Сьогодні, коли минає 29 років від тих цікавих, непростих і тривожних подій, Церква Христова живе, розвивається, переображується… Однак, знову турбує питання: «Що далі?»

Сьогодні ми говоримо про ГКЧП, як про якийсь фрагмент з історії. Дуже б не хотілося, щоб через кілька десятиліть, про підпільну Церкву говорили як про «легенду». Ці події не можуть бути легендою. Це – правда!

Легендарними повинні залишитись ці Священики, яких я мав щастя знати: Високопреосвященний Митрополит Володимир (Стернюк), Преосвященний Филимон (Курчаба), о. Євстахій Смаль, о. Василій Вороновський, о. Василій Михайлюк, о. Михайло Винницький, о. Богдан Смук, о. Богдан Білинський, о. Роман Каспришин, о. Михайло Гуньовський, о. Іван Курач, о. Дмитро Стеблівський…

Упокой, Господи, їхні душі, де немає ні смутку, ні печалі, ні зітхання…

Отець Іван Галімурка

Літургія

Джерело:Блог отця Івана Галімурки

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)