Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Ті, що збирають у собі печалі (цього віку) і злопам'ятні помисли та й (в цьому стані) моляться, подібні на тих, що черпають воду й вливають її до дірявої бочки." (Прп.Ніл Синайський)

У Криму ще не отримали інструкцію з Москви що робити з УГКЦ

Переглядів: 3017Коментарі: 0
Переслідування Церкви

До анексії Криму УГКЦ мала на півосторові десять парафій. Нині їхня подальша доля невизначена і повністю залежить від волі російської влади. Про це розповів настоятель Покровського храму в Євпаторії протоєрей Богдан Костецький, інтерв’ю з яким на своїй Фейсук-сторінці розмістила євпаторійська громада.

«Щодо майбутнього Церкви я звертався у відповідні служби. Повідомили, що інструкцій зверху поки не отримували, сказали «ждітє», - зазначив він.

Священнослужитель повідомив, що у Криму до окупації служили п’ять священиків УГКЦ. Від нової влади усі вони зазнали шаленого тиску і зушені були покинути півострів. У результаті із п’яти одружених священиків у Криму залишився лише один. Іще двоє єромонахів приїхали служити на півострів вже після «референдуму».

«У Криму служили п’ять священиків УГКЦ і кожен з них мав щонайменше дві громади. Завтрашня їхня доля поки що невідома. Наші храми є в різному матеріальному статусі. Наприклад, у Євпаторії та Севастополі доходило до завершення будівництво власних церков, хоча постійно виникали проблеми з фінансуванням та документальним оформленням. А ось у Керчі було куплено стару занедбану будівлю, яку переобладнали на повноцінний храм. У Ялті, на жаль, УГКЦ не має храму. Правда,близько м. Ялти у селищі Відрадне один підприємець на власному подвір'ї збудував каплицю, де греко-католики можуть молитися. У Сімферополі є місце для молитви у приватному приміщенні священика. Ось така загальна картинка», - розповів настоятель Покровського храму УГКЦ.

За словами священика, віряни теж невпевнено себе почувають у Криму. Дехто після окупації виїхав на материкову Україну.

«Ситуація у місті напружена, люди схвильовані, особливо вихідці з материкової України. Багато людей в паніці виїхало на материкову Україну, але, на жаль, уже деякі зі сльозами на очах повертаються і кажуть: «Отче, ми там в Україні нікому не потрібні». Сім'я молодих педагогів повертається з Львівщини і плаче, що їх просто футболили по кабінетах Львова. Навіть Паски не мали за що купити,бо все тут в Євпаторії залишилося», - зазначає о. Богдан.

Утікачці, щоправда, дав притулок єпископ Дрогобицько-Сабірський УГКЦ Ярослав (Приріз). Однак священик каже, що йому важко пояснити людям, чому їх так прийняли у Львові.

«Не вирішене питання і громадянства, хоча, на щастя, нас не змушували ставати росіянами за паспортом. Наскільки мені відомо, зараз займаються державними службовцями. Втім, як буде далі, не знаю», - зауважив священик УГКЦ.

Джерело: RISU

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)