Храм Свв.Ольги і Єлизавети
Українська Греко-Католицька Церква, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Якщо хочеш молитися похвальною молитвою, зрікайся себе щохвилі й, терплячи крайні озлоблення, терпеливо твори молитву." (Прп.Ніл Синайський)

Запитання до Священика

Переглядів: 53453Коментарі: 64

Тут можна залишати питання чи пропозиції, які передбачають відповідь(-і)

Відповідь на всі запитання Ви можете знайти в Катихизмі Католицької Церкви, а також в Катихизмі УГКЦ "Христос наша Пасха". Тому перед тим, як шукати відповідь на своє запитання в інтернеті, радимо прочитати ці дві гарні книги.

Перед тим, як задати запитання, перегляньте архів , можливо там знайдете відповідь.

Щоб задати питання просимо заповнити форму внизу сторінки.

Забороняється розміщення будь-якої реклами, спаму, повідомлень образливого тону, нецензурних слів і т.п. Такі повідомлення будуть негайно видалені адміністратором сайту.

При формулюванні запитань просимо дотримуватися норм християнської етики, зокрема на теми статевих стосунків та інші теми, які могли б викликати спокуси у читачів. Радимо в таких питаннях звертатися до священика безпосередньо.

Коментарів: 64 RSS

1 Вікторія 18-08-2017 01:52

Яке ставлення УГКЦ до роману Булгакова 'Майстер і Маргарита'? І чи буде гріхом, з якого треба сповідатися, читання цієї книги?

о. Іван

Кожна наша свідома дія завжди зроблена з якимсь наміром. Це ж стосується і щодо читання. Тобто, від цього наміру залежить залежить: є гріх чи його нема. Якщо читаємо, щоб поглибити якісь знання чи досвідчити майстерність письменника, то груху не буде. Якщо ж читати, щоб цікавитись чи захоплюватись дією диявола чи брати з цього для себе якийсь досвід, то безперечно, що тут буде гріх. Щодо книжки "Майстер і Маргарита" з боку Церкви не було якоїсь спеціальної реакцї, однак потрібно завжди мати на увазі, що спокусник, про котрого згадується у творі, мимоволі діє і на нас. Тому радив би цього не читати.

2 Вадим 20-08-2017 08:58

Слава Ісусу Христу!

Отче, в мене до Вас таке запитання, чи можу я одружитись на хрещениці свого батька?

о. Володимир

Слава Навіки! Думаю що можете.

3 Олеся 19-09-2017 16:29

Слава Ісусу Христу! Отче, мені 18 років і уже понад 5 років я живу у важких стресах та депресіях. А все тільки тому, що дуже не впевнена в собі! Три роки тому я захворіла та перебувала у важкому стані, адже випробовували сильну фізичну біль. Я знала, що це моє випробовування і так я зможу прийти до Господа! Знаю, що це буде звучати дивно та наяву я бачу ті речі, які не видимі для інших очей! Це світлі постаті я думаю, що це Янголи, адже вони не одноразово захищали мене від лукавого! Я щиро вдячна своїм рідним, що довіряють мені та не насміхаються з того, що розказую їм! Та мене мучить одне запитання. Зовсім недавно мені приснився покійний друг, який загинув кілька років тому! Я задала йому два запитання та він дав відповідь на них. Перше запитання звучало так: Ти прийшов до мене, щоб забрати із собою? Він відповів, що я буду жити, адже попереду велике майбутнє! А друге запитання про те: Чи я буду щаслива? Він відповів, що я буду дуже щаслива! Ось мене мучить запитання, чи я можу довіряти цьому сну? Адже напередодні я молилася до Всевишнього, щоб він дав мені відповідь: Чи чекає мене у житті щось добре? Адже я дуже розчарувалася в житті!! Отче скажіть чи можу я брати цей сон до уваги? Буду дуже вдячна за відповідь!

о. Володимир

Слава Навіки! Перша Божа Заповідь забороняє нам вірити у сни. Сон може бути наслідком тих, чи інших переживань чи інформації, які мозок в стані спокою, якщо можна так сказати, обробляє. Тому сни часом бувають відображенням нашої діяльності під час дня. Чим живемо, то і сниться. Тому не придавайте великого значення снам.

4 Вероніка 22-09-2017 09:52

Слава Ісусу Христу! Отче, скажіть будь-ласка чи можна позичати весільний рушник під ноги? Дякую за відповідь.

о. Володимир

Слава Навіки! Не бачу якоїсь проблеми.

5 Алла 24-09-2017 09:59

Слава Ісусу Христу!

Прошу Вашої допомоги. Я поховала батька 2 тижні тому. Вже двічі він приходить до мене уві сні надзвичайно злий, агресивний і виганяє мене з дому з лихими словами і прокльонами. Слід сказати, що за життя він саме так і поводився із своєю сім'єю, адже зловживав алкоголем. Ми завжди бігли йому на допомогу і "витягували" із важких хвороб, запоїв і травм. Однак все повторювалось знову і знову аж до смерті.

Можу сказати що з моменту смерті я одразу простила батькові оті всі неприємні слова, бійки і прокльони. Зараз згадую лише все хороше про нього і неодноразово говорю йому що простила і образи не тримаю.

Однак дуже лякають ці сни, адже він в кожному сновидінні все зліший і агресивніший стосовно мене. Боюся засинати.

Дякую за допмогу.

о. Володимир

Слава Навіки! Замовте за нього Службу Божу і моліться за упокій його душі.

6 Наталя 26-09-2017 05:43

Слава Ісусу Христу! Отче, в мене до Вас таке питання. Нещодавно я дізналася, що мій чоловік мені зраджує. Живемо разом 7 років, в нас дитина. Не знаю як маю вести себе тепер. В серці поселилася образа і біль, з якими не можу впоратися. Не знаю що маю робити. Поможіть будь ласка порадою, дуже Вас прошу...Дякую..

о. Володимир

Слава Навіки! Пробачити. Від себе можу запропонувати подружні реколекції 17 - 19 листопада. Програма розрахована на спілкування між чоловіком та дружиною, і повірте, приносить хороші результати. Звертайтеся до мене особисто.

7 Гість 05-10-2017 17:39

Слава Ісусу Христу! Поясніть що означає слово "чесний" у церковному вжитку ("чесні дари", "всечесні отці","чесного хреста","чеснішу від херувимів...").

о. Володимир

Слава Навіки! Це слово, вжите до "чесні дари","чесного хреста","чеснішу від херувимів..." висловлює велику повагу (порівнюємо до святості, чистоти, без жодної вади чи пороку і т.д.) Чесний = правдивий, без фальшу, лицемірства. Всечесний отець мав би намагатися таким бути smile Тому, коли священика так величаємо, висловлюємо йому повагу і довіру, тим самим спонукаючи його бути таким: чесним, правдивим, без фальшу і лицемірства. Також високо вшановуємо Святу Тайну Священства, яку Христос йому дарував і яка через нього освячує нас.

8 Галина 19-10-2017 09:32

Слава Ісусу Христу, скажіть будь ласка чи можна взяти шлюб у храмі Ольги та Єлизавети якщо обоє є православними?

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо обоє наречених є переконаними і практикуючими вірними православної церкви, то взяти шлюб у храмі Ольги та Єлизавети УГКЦ є неможливо і нелогічно. Адже Шлюб уділяється в церкві, до якої наречені належать, в якій живуть, яку підтримують, з молитов якої постійно користають і за неї моляться. Інша справа, якщо наречені тільки охрещені в православній церкві, але до неї не ходять, то ж напевно і назвати їх православними також не можна. Зверніться до священика, щоб вияснити справу.

9 Наталія 27-10-2017 08:11

Слава Ісусу Христу!

У мене така проблема. Дізналась про зраду чоловіка. Відчувала давно що зраджує але по перше не хотілось в це вірити,а по друге коли пробувала говорити з ним запевняв що ні. І ось декілька днів тому признався що зраджує близько року. Ми у шлюбі 8 років, маємо двох прекрасних доньок. Колись була впевнена, що не зможу пробачити зраду, а тепер, як би мені не було боляче хочеться зберегти сім'ю.Чоловік просить вибачення щодня але спілкування з іншою не припинив. Тай важко це буде оскільки працють разом і бачаться кожен день. Що робити не знаю. Підкожіть, як поступити? Дякую. З повагою Наталія.

о. Володимир

Слава Навіки! Пробачити. Від себе можу запропонувати подружні реколекції 17 - 19 листопада. Програма розрахована на спілкування між чоловіком та дружиною, і повірте, приносить хороші результати. Звертайтеся до мене особисто.

10 Руслан 27-10-2017 12:06

Слава Ісусу Христу! Скажіть чи буде вважатися гріхом читання науково-практичної (медичної, психологічної та інш.) літератури про статеві стосунки? Наприклад, таке читання при підготовці до одруження. Чи це буде вважатися читанням нечистої літератури, яка провокує нечисті думки та спонукає до нечистоти?

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо читання такої літератури провокує нечисті думки та спонукає до нечистоти, то його треба уникати, бо це нагода до гріха. А добровільно наражати себе на нагоду до гріха - це гріх.

11 Гість 27-10-2017 12:13

Слава Ісусу Христу! Чи є в УГКЦ таке поняття як "духовна прелєсть" (про яку багато говорять православні священики-коментатори)? Чи можна уявляти собі певні духовні образи чи сцени (наприклад, святих під час молитви до них; Ісуса Христа під час Причастя- ніби це Він причащає; певні біблійні сцени під час молитви Вервиці і т.п.)? Такі уявлення часто виникають самі по собі, сприяють кращій молитві та просто заспокоюють. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Духовна прелєсть - це не що інше як гордість з приводу духовних успіхів. Коли людині здається, що вона вже дуже багато досягла в духовному житті так, що може не вважати на поради інших, навіть духівників. А ще гірше, коли така людина починає радити іншим, осуджуючи всіх, хто живе не так як вона. Важчого стану, мабуть, годі знайти. А уявлення, про які пишете, не є шкідливі, а навпаки корисні, бо сприяють духовним розважанням над подіями Святого письма.

12 Анонім 01-11-2017 12:32

Слава Ісусу Христу! Скажіть чи буде по-християнськи не лікувати певну хворобу (не звертатися до лікарів, не вживати медикаменти), а покладатися виключно на Бога та побожні практики (положення рук та благословення від священика; використання і вживання свяченої води, солі, олії; посилена молитва, девятниці та відвідування прощ)? Часто між побожними людьми можна почути таку думку, що на лікарів не варто покладатися, а в разі хвороби треба більше молитися і виконувати побожні практики. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Це правда, що в разі хвороби треба більше молитися і виконувати побожні практики. Але в першу чергу потрібно звертатися до лікарів і вживати медикаменти. П'ята заповідь Божа зобов'язує нас шанувати своє здоров'я. То ж не дотримання її буде гріхом. Є така байка, яку з приводу цього, хотів би Вам розповісти. Один побожний чоловік ревно щодня молився: "Господи! Дай так, щоб я виграв у лотерею!" І так молився довго. Господь уважно слухав його молитву, і врешті вирішив промовити до нього. З'явився тому чоловікові на молитві і каже: "Чоловіче! Я зроблю так, що ти виграєш у лотерею, але мусиш виконати одну єдину умову!" "Яку?" - питає чоловік. "Врешті вийди з дому, і купи цю лотерею" - сказав Господь. Господь Вас оздоровить, але мусите виконати умову - піти до лікаря. smile

13 Читач 02-11-2017 13:02

Слава Ісусу Христу! Є певні нерозуміння деяких отців нашої Церкви, а саме (як на мою думку) значна увага до націоналістичних та патріотичних питань. Коли в проповідях чи розважаннях на "Хресній дорозі" багато говорять про ОУН, УПА, їх героїзм, про визвольні рухи, козацтво чи про Шевченка як "національного пророка". І це більше нагадує політ.інформацію аніж духовні розмови. Зрозуміло, що наша Церква є українською, тому повинен бути присутній здоровий патріотизм. Але разом з цим Католицька Церква (частиною якої є і УГКЦ) -не національна, а вселенська. Яка офіційна позиція Церкви щодо націоналізму, патріотизму? Як вірному УГКЦ правильно ставитися до таких справ?

о. Іван

Слава Навіки! Християнство і патріотизм повинні діяти синхронно, відповідно до слів Ісуса Христа: "Віддайте кесареві, що кесареве, а Богові - що Боже" (Мр.12,17). Церква ніколи не намагалася очолювати якісь патріотичні рухи, однак завжди намагалася підтримувати здорові патріотичні починання. В Єрусалимі є храм на тому місці, де Господь Ісус Христос плакав над долею Єрусалиму, проте Господь ніколи не був сторонником якихсь політичних течій чи ідей. Приблизно у такому руслі мав би поступати кожний християнин, зокрема - українець. Щодо висловлювань окремих священиків, не можемо тут вести мову, бо, по-перше, не маємо на це права, і, по-друге, наше судження завжди є суб'єктивним.

14 Марія 03-11-2017 17:52

Слава Ісусу Христу! ми вирішили одружитись наступного року 3 лютого, чи можна вінчатись в цей день?

о. Володимир

Слава Навіки!

Читайте тут.

15 Євгенія 06-11-2017 00:36

Слава Ісусу Христу! Пишу, бо мучить мене одне питання. Я людина "глобальна" і глибока духовно. З самого дитинства у мене була і є досі мрія, я ніби відчуваю,що виконати її - моє призначення. Мрія ця може принести кошти і тут я також ще з дитинства вирішила, що заживатись, як всі інші багатії не буду, а витрачу більшу частину прибутку на добро і допомогу нужденним, ображеним, обездоленим та беззахисним. Буквально все життя це було для мене ідеєю, якою я жила. І коли я була менша, я дуже часто зверталась до Бога, до Долі : Якщо ти дасиш виконати мені цю справу, забери в мене сім'ю. Для мене це головне. Тоді я була мала, підліток, я не знала всієї ціни слів, які я промовляла. Але тепер я виросла, я розумію, що сім'я безцінна. Я зустріла коханого чоловіка, якого безмежно люблю. Але і моя мрія мене не покинула. І я горю в агонії кожен день, боячись щось зробити. Це невиносна душевна біль. Я тисячу раз просила взяти свої слова назад, але я боюсь. Я страждаю від бездійства і страждаю, бо боюсь. Як мені вирішити цю дилему? Підкажіть мені. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Прийдіть до Церкви на пораду до священика.

16 Роман. 16-11-2017 14:05

Слава Ісусу Христу! Скажіть чи можна зараз, де та яким чином отримати Свідоцтво про своє хрещення? Хрещення відбувалося на початку 80-их років, таємно (в селі у родини на дому, а не в храмі). Документу про хрещення немає. Невідомо навіть до якої Церкви належав священик, який здійснив обряд. Хотілося б це вияснити та отримати якийсь документ, або інформацію. Дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Прошу звернутися до свого Пароха, або до Священика того села, де відбулося Хрещення, він знає як це вирішити.

17 Анонім 23-11-2017 00:00

Слава Ісусу Христу! Отце, підкажіть, будь ласка, чи чули ви про молитву Сон Божої Матері ? Чи є вона затвердженою церквою і чи можна її молитись?

о. Володимир

Слава Навіки! Всі молитви, затверджені Церквою, є в молитвеннику "Прийдіте поклонімся", та в інших молитвенниках, які мають на першій сторінці затвердження конкретного Єпископа: "Дозволяю друкувати, єпископ: (ім'я) (Дата затвердження)" Якщо в молитвеннику просто зазначено: "За дозволом Церковної влади" - це не є жодне затвердження. Так званий "Сон Божої Матері" не є жодною молитвою, тому не потрібно його розповсюджувати, а тим більше молитися.

18 Ірина 23-11-2017 00:01

Слава Ісусу Христу! Отче, підкажіть, будь ласка, чи чули ви про молитву Сон Божої Матері ? Чи є вона затвердженою церквою і чи можна її молитись?

19 Олеся 26-11-2017 17:21

Слава Ісусу Христу! До народження Христа, відповідно до закону Мойсея, люди мали приносити в жертву тварин. Але потім Ісус добровільно віддав своє життя, щоб його ціною відкупити наші гріхи та зупинити жертвоприношення. А прийнявши Причастя, ми приймаємо Христа та очищаємося від злого. Але я не розумію, чому заради прощення має пролитися кров, чому за наші гріхи помирали тварини, яким чином кров знищує гріх?

о. Іван

Слава Навіки! Ваше питання надто складне, щоб на нього відповісти кількома реченнями. Для цього потрібно заторкнути багато моментів: біблійних, історичних, богословських тощо. Найперше радимо уважно читати Книгу Левит - багато що вам проясниться.

20 Надія 05-12-2017 16:31

Слава Ісусу Христу!

Прошу сказати чи можна отримати повний відпуст за когось? Наприклад моя бабуся уже не при домій пам'яті і розумі. Коли востаннє сповідалась вона і чи розкаялась у всіх своїх гріхах я не знаю. Чи можу я отримати якось повний відпуст для неї?

о. Володимир

Слава Навіки! Повний відпуст означає відпущення кари за попередньо відпущені у Сповіді гріхи. Щоб отримати повний відпуст потрібно сповідатися, прийняти Св. Причастя і виконати умову відпусту (такою умовою може бути проща до наділеного відпустом місця, свято наділене відпустом, місії на парафії, приписана молитва в наміренні Церкви і Святішого Отця та інше). Ми можемо виконати умови відпусту і жертвувати цей відпуст за своїх рідних і ближніх. Але ми не можемо за когось сповідатися! В даному випадку Ваша бабця повинна висповідатися з своїх гріхів, а Ви якщо хочете для неї повного відпусту, також посповідайтеся з своїх гріхів і виконайте умови відпусту, жертвуючи його за бабцю. Що до того, що бабця не є при добрій пам'яті, не турбуйтеся, а як найшвидше закличте священика до бабці, він знає як помогти таким людям добре висповідатися.

21 Надія 05-12-2017 16:32

І ще прошу сказати коли у Вашому храмі відбувається таїнство Єлеопомазання?

о. Володимир

Св. Тайна Єлеопомазання уділяється кожному окремому хворому на прохання його, або його рідних чи близьких. Прийдіть до захристії Храму і домовтеся про це із священиком.

22 Зоряна 08-12-2017 19:51

Слава Ісусу Христу!

В нас заплановане весілля 26 травня 2018 року.Чи є якісь заборони , щоб отримати Таїнство Шлюбу у цей день?

о. Володимир

Слава Навіки!

Читайте тут.

23 Катерина 10-12-2017 17:39

Слава Ісусу Христу! Наступного тижня маю хрестити доньку своєї подруги. Була зустріч зі священником який має здійснювати обряд. Він сказав, що хрищенні батьки мають причаститися. Ніколи цього не робила, а прочитавши інформацію про це, зрозуміла, що наврядчи зможу виконати всі умови і обряди. Але маленька Анна для мене дуже дорога і вже, не дивлячись на те, що я їй ніхто,відчуваю відповідальність перед нею. Тому дуже переживаю, якщо я не виконаю всі рекомендації священника, то Таїнство Хрещення не буде вважатися якби дійсним. Що мені робити?

о. Володимир

Слава Навіки! Прошу підійти до священика і пояснити чому Ви не зможете сповідатися і причащатися. Якщо потрібно підготувати Вас до Сповіді, священик це зробить. В любому випадку підійдіть до священика.

24 Лана 12-12-2017 22:49

Слава Ісусу Христу. З чоловіком я вінчалась в греко-католицькій церкві, ми хотіли одружитись в РАЦСі, але на вінчанні наполягала його мати. Сімейне життя у нас не склалось. В більш свідомому віці я знайшла в собі віру в Бога, змінила свої погляди. За порадою священика, звернулась до церковного суду за уневажненням шлюбу, щоб мати можливість приступати до сповіді і причастя. На жаль, з певних обставин до кінця справу не довела. Планувала завершити той процес в найближчому майбутньому. І от дізналася тепер, що чоловік мій помер. Маю питання - чи вважаюсь я в церкві тепер вільною, чи можу сповідатись, причащатись, знову взяти шлюб в майбутньому чи все таки треба закінчити розгляд справи в церковному суді?

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо чоловік помер, то вважаєтеся вільною. Але все ж таки раджу звернутися до священика і пояснити ситуацію докладніше, зокрема що до церковного суду.

25 Любов 24-12-2017 11:26

Мені розказували і багато читала в інтернеті про сильну молитву - дев'ятницю до св. Марти, якою потрібно молитися 9 вівторків. Оскільки маю зараз дуже важкі обставини у житті вирішила молитися. Один вівторок помолилася,але мене не полишає відчуття, що роблю щось не правильно. В інтернеті знайшла, що цю дев'ятницю вигадала чаклунка. Наводжу уривок тексту: "Свята Марта: молитва на виконання бажання

Автори цієї молитви наполягають на тому, що весь чин потрібно читати раз в тиждень, по вівторках, дев'ять тижнів поспіль. В такому разі ваші бажання збудуться. Відразу потрібно сказати, що це хоч і відносно поширена в деяких колах молитва, але все-таки не має відношення до християнським організаціям. Ні католицька, ні православна церкви не мають і не благословляють цієї практики, авторство якої належить одній знаменитої російської чаклунці. В цьому чині адресатом виступає вже виключно свята Марта. Молитва на виконання бажання в даному варіанті наводиться далі. Прочитати її потрібно 1 раз." Крім того в інтернеті не має жодної інформації про канонізацію святої, про її офіційні зцілення. Я розумію, що для чуда та сили молитви не потрібне підтвердження, але хотілося б отримати більше інформації тому що відчуваю, що можна піти по невірному шляху. Допоможіть мені в цьому розібратися. Чи дійсно правда, що ця дев'ятниця не має відношення до церкви, тобто не відповідає її канонам і вона її не схвалює? І ще можливо варто у важких ситуаціях, безнадійних молитися до Юди Тадея та святої Рити, Божої Матері Неустанної помочі, дев'ятниці до яких схвалює церква? Буду вдячна за відповідь.

о. Володимир

День Святої Марти Римо-Католики відзначають 29 липня.Читайте тут. Молитися можемо до всіх Святих і до кожного зокрема. Але хотів би тут звернути увагу на певні речі. Маємо усвідомити собі, що Бога і Святих не можна ставити в умови: от помолюся 9 раз, і Свята Марта мусить виконати мої забаганки. Про такий підхід до справи вже говорить сама назва: "Молитва на виконання бажання". І біда втому, що такий спосіб "молитви" граничить з забобоном. Молімося як вчив Христос: "...Нехай буде Воля Твоя, як на Небі, так і на землі". І просімо заступництва Святих перед Богом. Адже самі Святі були на землі найкращими виконавцями Божої Волі. Тому маємо до них не тільки молитися, а також вчитися жити, виконувати Божу Волю і терпеливо зносити всі незгоди і терпіння, як робили це Вони. І ніколи не вимагати від Святих "виконання бажання".

26 Юля 30-12-2017 16:31

Доброго дня.

Виникли певні проблеми у сім'ї. Не можемо з чоловіком справитися без посторонньої допомоги.

Чи можна підійти до когось із отців для консультації та духовної допомоги?

Чи практикується таке при церкві і чи є якісь курси чи зустрічі для подружжя?

Дякую.

о. Володимир

Слава Ісусу Христу! Приходьте. Впродовж кожного дня чергує в нашому храмі священик, який вислухає Ваші проблеми, і порадить до кого із священиків звернутися для допомоги. Також маємо курси приготування до подружжя (богословський, літургійний, медичний, психологічний аспекти), реколекції для подружніх пар (тема: відносини між подругами, вміння вести діалог, віднова почуттів і т.д.), школа для вагітних "Школа народжувати", та ще багато чого цікавого. Про все це можна прочитати на цьому сайті в розділі "Діяльність" верхнього (головного) меню.

27 Андрій 03-01-2018 12:59

Слава, Ісусу Хресту!

Отче, хочу запитати у Вас. 1 квітня 2018 року (Вербна неділя) мені виповнюється 50 років.

Чи можу я святкувати своє день народження в цей день в ресторані? І як це краще зробити?

о. Володимир

Слава Навіки! Не можете бо Вербна Неділя випадає в забороненому для весіль і забав часі. А одна із церковних заповідей каже: "В забороненому часі весіль і забав не справляти" Раджу відсвяткувати після свят.

28 Андрій 05-01-2018 17:29

Слава Ісусу Христу. Хочу зробити невелике тату в пам'ять про сина, який помер. Чи можна таке робити християнам?

о. Володимир

Слава Навіки! Думаю, найкращою пам'яттю буде молитва за померлого. В Вашому серці, серці батька, це "татуювання" вже зроблено на вічну пам'ять... Тому вдруге, його робити не варто. Церква до татуювань ставиться негативно.

29 Олеся 08-01-2018 17:55

Христос ся Рождає! Нещодавно натрапила на статтю про те, що тварини не мають душі.Господь створив тварин, щоб ми споживали їх. Але є собаки чи інші тварини, які піклуються про незрячих, хворих, вони люблять. А хіба може таке бути без душі?

о. Володимир

Славіте Його! Може smile Читайте Катихизм.

30 Андрій 08-01-2018 18:51

Христос Народився.

Скажіть будь-ласка - чому церква була зачиненою ввечері 7 січня і 8 січня?

На розкладі при вході було вказано службу 08.01.2018 о 18:00, що ж це за розклад??

о. Іван

Славімо Його! Щиро перепрошуємо, але згідно розкладу, котрий ми оголошували у храмі, і його розміщено на нашому сайті, увечері 7-го і 8-го січня у храмі богослужіння не служилися, через те він був не чинний. Щодо того розкладу, котрий Ви бачили на дверях храму - сталася прикра помилка. При первісному його укладенні, де-котрі тексти скопіювали з минулого року. Через те це вечірнє богослужіння у розкладі помилково й залишилося. Згодом всі оголошення ми зазделегідь поміняли, за винятком того, на котре Ви звернули увагу. Нам дуже прикро за цей недогляд наших працівників, котрим це було доручено. Ще раз перепрошуємо за наш недогляд.

З повагою о. Іван Галімурка

31 Любов 09-01-2018 10:46

Христос народився. Допоможіть будь ласка розібратися, як вірно молитися Помпейську Дев"ятницю. Справа у тому що у різних джерелах по різному. http://credo.pro/2015/02/129786 пише: "Помпейська новенна триває 54 дні. Протягом цих 54 днів щодня читаємо «старі» три частини Розарію (Радісна, Скорботна, Славна). За бажанням, можна читати всі чотири частини, разом із Таємницями Світла. Початкові молитви (Вірую, Отче наш, три Радуйся) читаємо один раз на день, перед першим Розарієм."

У книзі видавництва Апостол навпаки пишеться, що потрібно в день відмовляти лише одну частину розарію: "Помпейська дев"ятниця триває 54 дні підряд, упродовж яких треба відмовляти одну Вервицю в день. кожен день має свої Таїнства. Примітка: за бажанням можна відмовляти всі чотири частини." Дякую за відповідь.

о. Володимир

Славіте Його! Помпейська дев'ятниця, та інші подібні набожності є частиною традиції Римського обряду. Я належу до Греко-Католицької Церкви, яка має інші набожності, богослужіння та обряд, відмінні від Римського обряду. Тому не можу коментувати того, що мені чуже. Якщо ви є вірною Римо-Католицької Церкви, то Вам добре було б запитати про це в Римо-Католицького священика. Якщо ж Ви Греко-Католичка, заохочую плекати набожності і духовність, які питомі Греко-Католицькій Церкві.

32 Андрій 09-01-2018 16:49

Христос Народився!

Я вже запитував - яка причина того що костел був закритий ввечері 7-го та 8-го січня.

Причому 8.01.2017 не було служби о 18:00 що була вказана в розкладі.

Проте замість відповіді - моє питання пропало(

Отче, прокоментуйте будь-ласка.

о. Володимир

Славіте Його! Що до розкладу богослужінь, то відповідь читайте в попередньому коментарі. Що до затримки з відповіддю, то на правах адміна сайту, повідомляю наступне. Ваше питання не "пропало", воно просто ще не встигло з'явитися на сайті smile, з наступних причин: 1) Ви надіслали питання анонімно. Кожен анонімний коментар проходить модерацію (про це написано в поясненні під формою відправки коментаря). Якщо питання поступає від зареєстрованого користувача, воно відразу з'являється. 2) В часі неділь, свят (а часом навіть з інших технічних причин, чи за браком часу) коментарі не модерую. Ваші запитання були надіслані 8.01 (Свято Собору Пресвятої Богородиці) і 9.01 (Свято Святого Первомученика і Архидиякона Стефана). З повагою і побажаннями Веселих Свят, о Володимир.

33 Анна 09-01-2018 22:34

Слава Ісусу Христу! декілька місяців тому, стала свідком ситуації, коли сусідка (похилого віку)щось кидає під огорожу та шепче, бачила це тричі, саме тоді коли моя маленька дитина спала. Дуже переживаю, бо не знаю намірів тієї людини, боюсь за свою сім'ю.

о. Володимир

Славіте Його! Сповідайтеся часто і приймайте Святе Причастя, і нічого Вам не зашкодить. Нехай її наміри Вас не турбують. Христос помер і Воскрес за нас, щоб зробити нас вільними. Диявол не має права до християн. Він може тільки залякувати різними забобонами і ворожбою, але зробити нічого не може доти, доки сам християнин до нього не звернеться. А звернення до злого відбувається через гріх, забобони, ворожбу (виливання воску, викатування яйця, гороскопи, сонники та інше подібне).

34 Оксана 10-01-2018 00:48

Христос рождається!Отче,порадьте, будь ласка, як мені поводитися. Я маю одну погану звичку, якщо це так можна назвати: я часто обриваю молитву, коли в кімнату хтось заходить. Справа в тому, що молитва для мене дуже інтимна справа. Я намагаюся в своїй розмові із Богом висловити все, що мене турбує, розповісти про свої думки, а коли хтось заходить, я все припиняю, бо не хочу, щоб це хтось бачив. Також я практикую молитву не тільки зранку і ввечері, часто я молюся ще в обід або будь-який інший час доби і мені здається, що мої рідні мене не зрозуміють. Власної кімнати, щоб усамітнитися, я не маю. Хоча наша сім'я є віруючою і ходить до церкви, я yt бачу як мої рідні моляться. Будь ласка, навчіть мене як поводитися, бо я не можу молитися в присутності інших, але хочу відмовитися від цієї звички, бо вважаю це гріхом.

о. Володимир

Славіте Його! Молитися на самоті - це дуже добре. Я також молюся на самоті, але також молюся і в присутності інших (в Церкві на Богослуженнях smile ). Думаю, що має бути і одне і друге. Адже своєю молитвою ми можемо навчити інших молитися. Ні в якому разі не треба цього соромитися. Для мене одна особа колись зробила певне відкриття: "Я бачила, як Ви молилися на вервиці їдучи в маршрутці, і подумала, що я можу теж так робити. Від тоді я теж молюся коли їду на роботу, чи до дому". smile І таке буває smile А щоб усамітнитися, деколи навіть не треба окремої кімнати.

35 Оксана 10-01-2018 00:53

Христос народився!

Чи вважається це гріхом, якщо під час спокуси (бажанні вчинити рукоблудство), я борюся із цим бажанням і намагаюся викинути його з голови і мимовільно чи то по старій звичці я вже починаю чинити цей гріх,але опамятовуюсь і припиняю?

о. Володимир

Славіте Його! Доки йде боротьба із спокусою, доти нема гріха. Якщо припиняєте, то гріха нема.

36 Тетяна 10-01-2018 12:46

Христос Народився! Отче, в мене така ситуація: день тому в мене з шиї впав хрестик. Впав він вдома, я почула, підняла, подумала, що порвався ланцюжок, але він був абсолютно цілий. Кільце на якому тримався хрестик повністю спаяне. Я не розумію як таке могло статися і мене це тривожить. Я прочитала в інтернеті, виявляється не в мене одної таке було,але тут же я начиталась багато страшних речей про те, що це дуже поганий знак, попередження і тепер мене мучає постійний страх. А ше мені здається, що може я недостойна носити хрестик. Скажіть, будь ласка, що це може означати і чи варто про це взагалі думати і переживати, чи може поміняти хрестик. Дякую.

о. Володимир

Славіте Його! Не думайте про це і спокійно носіть цей Хрестик далі. А ще порада: не читайте дурниць в інтернеті.

37 Юлія 11-01-2018 10:50

Доброго дня! Чи можна брати за куму бабусю дитинки?

о. Ігор

Слава Ісусу Христу! Бабуся може бути хресною, якщо у неї немає інших перешкод. З вимогами до хресних батьків можна ознайомитись на нашому сайті, як також в розмові з священиком, котра відбувається перед хрещенням. о. Ігор Демків.

38 Марта 12-01-2018 23:50

Христос Народився!

Отче, маю питання, чи церква дає дозвіл на шлюб 2 червня 2018 року?

о. Володимир

Славіте Його!

Читайте тут http://olha-church.org.ua/web/page/kalendar-ta-grafik-zanjat-z-prigotuvannja-do-podruzhzhja-na-2018-r-v-hrami-svv-olgi-i-yelizaveti.

39 Анонім 14-01-2018 14:42

Христос народився! Підкажіть як християнину слід ставитися до щедрівок (про зозуленьку та ластівочку, але ні слова про Бога) та до колядок з сумнівними текстами ("Пречиста Діва по світу ходила і її псами травили" чи в Йордані накривали столи і не знали як назвати народженого Ісуса)? Яке ставлення Церкви до таких текстів?

о. Володимир

Славіте Його! Ставитися як до народної творчості smile Згоден з Вами, що пісні, зокрема ті, які співаємо в церкві, мають прославляти Бога і нести повчальний зміст про нашу віру. Проблема є також у багатьох сучасних піснях, де часом нема жодного змісту smile Художня самодіяльність smile

40 Наталія 14-01-2018 23:05

Христос Народився! Чи потрібно посв'ятити вервичку, щоб на ній молитись? Наперед дякую

о. Володимир

Славіте Його! В молитві на посвячення просимо Бога про те, щоб ця річ допомагала нам наблизитися до спасіння. Теж і своєю молитвою на вервиці ми її освячуємо. Думаю, що молитва на благословення любої речі ніколи не зашкодить.

41 Ольга 15-01-2018 12:08

Христос Народився!!!

Отче, скажіть будь ласка , ми з хлопцем зустрічаємось 3 роки, за цей час в нас появилась спільна хрещениця,чи можна нам одружуватись? Ми не знаємо як нам тепер поступити, тому звернулись до вас. Порадьте будь ласка.

о. Ігор

Слава Навіки! На підставі хрещення між хресними і похресником (похресницею), та його (її) батьками виникає духовне споріднення, яке розриває подружжя. Між самими хресними перешкода не виникає. Отже, якщо у Вас немає інших перешкод, Ви можете робити старання, щоб отримати Таїнство подружжя. о. Ігор Демків.

42 Читач. 15-01-2018 14:03

Христос народився! Скажіть чи є формальна (суто на папері, в їхніх списках) належність до реліг.організації "товариства свідків Єгови" перешкодою до повноцінної участі в християнському, церковному житті (зокрема Святого Причастя)? В контактах з цим товариством не перебуваю вже довший час, жодним чином її не підтримую, Сповідь відбув. Чи потрібно буде обовязково офіційно вийти з неї (для цього поновлюючи з ними контакт- бо у них своя бюрократична процедура)?

о. Володимир

Славіте Його! Добре було б прийти до священика на розмову і з'ясувати всі обставини. На мою думку, потрібно офіційно розірвати всі зв'язки з сектою, і щоб повноцінно повернутись до християнського життя, потрібно скласти перед Церквою відречення від науки секти і визнання Християнської Віри. А чи потрібно йти до них (поновлюючи з ними контакт), чи просто відректися від них перед Церковною владою, то краще з'ясувати при безпосередній розмові із священиком.

43 Галина 17-01-2018 13:07

Христос народився!Чи потрібно після сварки з чоловіком відразу йти до сповіді. Якщо сповідалась 2 тижні тому.

о. Володимир

Славіте Його! Думаю, що треба smile

44 Андріана 18-01-2018 00:10

Христос народився!Отче скажіть будь ласка чи можна колядувати якщо я тримаю жалобу за померлим батьком(5 місяців тому помер)?

о. Володимир

Славіте Його! Можна, бо колядками прославляємо Бога.

45 Марта 20-01-2018 15:45

Христос Раждається!

Чому у нас ТАК Є - приходиш до церкви о 10:00 (годинник "йде" точно !),а Служба Божа йде вже у повному "розгарі"?rolleyes

Ні, я розумію, що потрібно прийти до храму завчасно, спокійно помолитися перед Святою Літургією, гідно приготуватися...

Але часом не дуже це вдається! - Транспортні пригоди, чи якісь інші обставини...

Тоді стрімголов поспішає, щоби не спізнитися.

А тут... - Спізнився, хоч на годиннику рівно 10:00...downer

Чи не можна би не поспішати з початком Літургії?!...

о. Володимир

Славіте Його! п. Марто, зайдіть до захристії, щоб звірити свій годиннник з годинником священика smile Хто Вам сказав, що Ваш годинник "ходить" точніше від мого? smile smile smile

46 Богдан 22-01-2018 16:08

Христос Рождається! Отче, підкажіть як себе повести у ситуації мені 55р. юридично зареєстрований у м.Львів, а мешкаю фактично у батьківському будинку смт. Олесько Львіської обл. неодружений жодного разу. Нас троє брат сестра і я, батьки померли у віці 50р, батько у 1986р мама у 1994р, і залишили приватний будинок у два поверхи, сестра одружилась ще при батьках і проживає у м.Тернополі 57р, отримала від батьків авто, допомогу у отриманні квартири, золоті речі, меблі, посуд, володіє трьома квартирами у м. Тернополі на сьогоднішній день, і у неї дочка і двоє онуків, збоку зятя є за межами Тернополя приватний будинок у якому поки ніхто не проживає. Мій брат від мами отримав заповіт що будинок належить йому з документами які охоплюють перший поверх,одружувався брат коли вже була тільки мама,його жінка не могла мати дітей поїхала до Італії і він залишився один, почав випивати до такої степені що ми з сестрою йому допомагали у лікуванні,їхнє подружнє життя розірвалось, тепер він привів жінку православної віри у якої двоє дорослих дочок від чоловіка який пішов під потяг, причини різні на слуху,і з 2016р почав жити з нею, вона медсестра місцевої лікарні. Але ця жінка намагається мене вижити з другого поверху, всілякими прикрощами і брехнею на мене по селищі, тобто веде неприязне відношення до мене. У другий поверх я вклав багато коштів, часу, життя, а ця жінка брата говорить що це все її.Брат все робить що вона йому каже, і він під тиском своєї другої жінки, розпочав оформляти спадок офіційно так як він не вступив вчасно після раптової смерті мами.Брат змушений був звернутись у суд щоб стати правовласником спадку, я теж мав іти зним до суду, але він мене обійшов подавши до суду неправдиву інформацію що мама невстигла оформити документи але заповіт оформила на нього. Все це відбувалось без мого відому. Відчувши душею про все це , я пішов у суд і дізнався що брат оформив весь будинок і другий поверх теж і мовчить. Я намагався його переконати щоб мирно поділитись, тобто щоб він продав мені другий поверх, а тут появляється сестра і брат дарує ввесь будинок її дочці, яка починає теж мене виселяти з другого поверху, я звернувся апеляцією до Львівського апеляційного суду і рішення місцевого суду було скасовано, тепер мені потрібно судитись про визнання недійсним договору дарування братом племінниці, але ще є у мене час і я намагаюся вирішити це у мирний спосіб.......

Учора місцевий священник отець Ігор ходив освящувати оселі, я готувався два дні до цього , коли він прийшов то пішов у гостинну першого поверху куди його спрямувала братова дружина православна, і дуже швидко вийшов і пішов з оселі я перебував на другому поверсі запалював свічку наливав святу водицю, помічники отця знали що я там проживаю, але я тільки почув як тій жінці живеться тут із вуст одного з помічників, я взяв кропило і сам пішов і покропив кімнати, сьогодні прийшов православний священник який окропив оселю першого поверху і у коридорі запитував братову жінку чи ще хтось проживає у цій оселі, а вона сказала що ніхто, я знову палив свічку сам і знову окропив оселю сам. Перебуваючи у стресі від вього цього що ми не можемо мирно поділитись батьківською працею і ще на мене не звернули увагу служителі церкви , мені ще більше сумно.....що робити..... Ходжу кожної неділі на свята у церкву систематично.......підкажіть щось якщо ситуація позволяє......, з повагою Богдан.

о. Володимир

Слава Навіки! Прийдіть до Церкви і запросіть священика, щоб окропив Вам помешкання.

47 Люба(слабочуюча) 22-01-2018 22:17

Слава Ісусу Христу!Моя баба несподівано померла 17 грудня, не висповіла з своїх гріхів перед смертю. Але баба молилася кожний день книжку (молитву). Баба була різною, і доброю , і паскудною. В нашому домі майже часто були сварки. Ображали одне одного. Я відносилася до неї погано. Жалію, що поступила не так як треба було. Каюся і плачу, душа болить. Так хочу у неї попросити пробачення і виправити свої помилки. Але розумію, що вже її не побачу. А найголовніше переживаю за її душу. Куда душа попаде? Адже померла з гріхом. Я молюся за неї і прошу Бога простити її гріхи які вона зробила. Чи прощає Бог тяжкі гріхи? Щиро дякую. З повагою Люба (слабочуюча)

о. Володимир

Слава Навіки! Бог прощає всі гріхи тому, хто щиро за них жаліє і обіцяє поправитися. Моліться за душу бабці і жертвуйте на Службу Божу за упокій її душі.

48 Олена 23-01-2018 00:24

Слава Ісусу Христу! Недавно зацікавило питання, чи можна працювати священнику та його дружині поратися на землі та працювати на городі?

о. Володимир

Слава Навіки! Можна. А чому б і ні smile !!!?

49 Сергій 23-01-2018 19:33

Христос Рождається.

Я хотів сам знайти в інтернеті відповідь на моє питання але нічого не знайшов тому звертаюся до вас.Скажіть будьласка якщо так станеться що під час Святого Причастя через необачність людини яка причащається з чаші прольється Кров Господа нашого Ісуса Христа на землю чи одяг. Які тоді дії Священника чи несе він якусь потім відповідальність за це і що має робити та людина яка необережним рухом чи ще якось до цього призвела.

о. Володимир

Славіте Його! Для священика, як і для того, хто причащається це дуже велика прикрість :( Слова на Літургії: "Зі страхом Божим і вірою приступіть" самі за себе говорять про велику відповідальність і обережність. Господь знає і бачить наші наміри і думки, тому ніколи не сміємо легковажно поводити себе перед Святими Тайнами. Якщо ж так вже сталося, що Святі Тайни впали на одяг (землю), потрібно звернутися до священика, а священик, дотримуючись певних правил, повинен обмити це місце. Про це також потрібно сказати при Сповіді.

50 Анонім 26-01-2018 19:58

Христос рождається! Скажіть, будь ласка, якщо під час Другої святої вечері впала зі столу на підлогу виделка, то хтось в родині помре чи той у кого та виделка впала, чи то прикмета?

Дякую за відповідь!

о. Володимир

Славіте Його! Ні той у кого впала виделка, ні ніхто з родини не помре тільки через це!!! Це забобони і вірити в них гріх проти 1-ї Заповіді Божої.

51 Тетяна 27-01-2018 19:04

Слава Ісусу Христу ! Ми розійшлися з моїм хлопце два роки тому в січні ,приблизно у червні -липні я почала молитися щоб він повернувся і це сталося вже у вересні.У грудні ми знов розсталися я молилася і він повернувся через місяць я давала записочки у Собор.Але ми пробули разом всього тиждень .Мині дуже погано я дуже страждаю.Я знову молюся щоб він повернувся.Я хочу вас запитати якщо я буду молитися чи повернеться він знову?чи варто мені надіятись що він буде моїм ?

о. Володимир

Слава Навіки! Моліться до Бога, щоб навчив Вас правильно будувати стосунки. Щоб знати чи будете разом, потрібно знати причини ваших постійних розлучень. А про це краще говорити безпосередньо, а не через інтернет.

52 Oksana 27-01-2018 23:42

Христос рождається!!! Отче, підкажіть, будь ласка, що я можу зробити для своєї сім'ї. Мені 20. Наша сім'я (тато, мама, сестра,я, дідусь та баба) проживаємо на селі. Батько не виконує своїх обов'язків, всю роботу звалює на маму, а мама після операції, але якось намагається роботи все якнайкраще в плані господарства і в плані стосунків (уникнути конфлікту, піти на компроміс). Зараз стан її здоров'я погіршився. Я дуже за неї хвилююся і намагаюся допомагати в тому, що можу. Моя сестра також допомагає. Баба з дідом вже старенькі і в них проблеми з пам'яттю. А тато навіть не цікавиться самопочуттям своєї дружини. ВЗАГАЛІ. Коли я хочу поговорити про це з татом, він мене уникає, починає кричати, говорить, що я така сама як мама. Я люблю маму і тата, а також всіх членів нашої сім'ї. Але мене просто вражає ця несправедливість та байдужість. Що я можу зробити, щоб підштовхнути тата на правильний шлях (хоча він ходить до церкви і вважає себе віруючою людиною)???

о. Володимир

Слава Навіки! Найбільше, що можете зробити в цій ситуації, це щодня молитися за Батька окрему молитву і жертвувати кожен місяць Сповідь і Святе Причастя за нього.

53 Natalia 30-01-2018 15:52

Христос Рождається!

Отче, хочу запитати поради щодо проблеми, яка назріла у дитячому садочку. Дитинка час від часу скаржиться на одну з вихователів, що та її тягає за ноги по підлозі або б"є по шийці, якщо дитина капризує. З одного боку, пояснюю дитині, що капризувати неправильно і що мама теж такої поведінки не схвалює. З іншого боку, не хочу, щоб дитя страждало від неадекватного ставлення вихователя. Коли я пробую говорити з вихователем, остання все заперечує. Є одна мама зі садочка, яка бачила некоректну поведінку вихователя щодо іншої дитини і нічого не сказала їй, але розповідала батькам. Ще був випадок, що цього ж вихователя перевели з іншоїгрупи за те, що вона шарпала і кричала на дітей. Зараз назріває тихий конфлікт, роблять батьківські збори. Я не маю інших доказів, крім слів моєї дитини про таку поведінку. Ця мама, яка була свідком ситуації, мовчить.... Що мені робити? Промовчати, чи піднімати питання некоректної поведінки? Підтримки від інших батьків нема...

о. Володимир

Славіте Його! Думаю що потрібно підняти це питання перед керівництвом садочку.

54 Тетяна 02-02-2018 17:00

Слава Ісусу Христу!

Отче підскажіть будь-ласка яку молитву молитися щоб коханий подзвонив та зробив крок назустріч?

о. Володимир

Слава Навіки! Моліться Отче Наш, там є дуже гарні слова: " Хай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі..." Як буде на це Воля Божа, то все збудеться smile

55 Виктория 03-02-2018 15:31

Слава Исусу Христу. Мени 25р. маю двох диток, все життя хожу до церкви молюсь Богу, цього року вмене стались важки симейни проблеми и я пишла до жинки яка зливаэ на воск до цього николи до таких не ходила и тепер мучусь постийно думка що цей грих впаде на моих диток, як бути, це великий грих?

о. Володимир

Слава Навіки! Прийдіть до Сповіді і покайтеся з усіх гріхів, а також і з цього гріха.

56 Анонім 03-02-2018 20:50

Христос народився! Порадьте як бути в моїй ситуації. Я поки-що неодружений (перебуваю в пошуку своєї половинки та молюся про це), але родичі та близькі весь час "лізуть в душу" з запитаннями чому та "коли вже нарешті женишся?". Одні кажуть, що "треба собі когось знайти, бо організм потребує і що женячка лікує всі хвороби". інші кажуть, що не створювати сім'ю та не мати дітей-це гріх самолюбства (егоїзму). Ще інші (навіть деякі священики) говорять, що доросла людина, яка немає сім'ї обов'язково повинна йти до монастиря. Покликання до монашого життя не відчуваю. Найгірше в цьому всьому, що такі розмови про одруження спонукають, провокують мене до гріха нечистоти (з яким я постійно намагаюся боротися). Один час була думка одружитися на будь-кому, аби тільки відчепилися від мене. Порадьте як краще діяти, та що відповідати на надокучливі запитання та поради.

о. Володимир

Слава Навіки! Моліться в цьому намірі і надалі. Одружуватися на будь-кому, або йти в монастир без покликання було б найбільшою помилкою в житті. Тим хто радить, подякуйте і скажіть, що думаєте над питанням свого покликання. Не журіться, це спокуса і Ви її з Божою допомогою переможете. Раджу також молитися до Блаженного Миколая Чарнецького за добрий вибір покликання.

57 Софія 03-02-2018 23:44

Слава Ісусу Христу! Отче, останнім часом моя віра дуже випробовується.В голові постійні сумніви і погані думки. Мені дуже соромно за це і я з усіх сил намагаюся примиритися з Богом. Дуже боюся втратити віру. Підкажіть, будь ласка, як зрости у вірі і більше не ображати Бога такими думками?

о. Володимир

Слава Навіки! Раджу прийти на розмову до священика, бо в кількох словах коментаря на сайті цю проблему не вирішити.

58 Тамара 07-02-2018 08:53

Слава Ісусу Христу! Прошу поради чи розради у такій ситуації:ми з чоловіком три роки чекали на другу дитину(я спочатку не могла завагітніти,потім був викидень) і от 6.02.17 я народила дівчинку. Звертаючись у молитвах до Богородиці,я обіцяла назвати дівчинку Марія. Так і зробила. Але пізніше після хрещення я згадала,що у одній з молитов пообіцяла,якщо народжу на свято,то назву на честь святої,пам'ять якої будуть у той день вшановувати,а якщо не буде у той день жіночого імені-назву Марія. І з того часу це мене дуже мучить,що може моя доня мала бути Ксенією,бо прийшла на світ на Ксенії. Подвійне ім'я ми давати не хотіли. Допоможіть розібратися мені,будь ласка,з душевними переживаннями. Дякую

о. Володимир

Слава Навіки! "Звертаючись у молитвах до Богородиці, я обіцяла назвати дівчинку Марія. Так і зробила." - обіцянку виконали, і більше ні про що не турбуйтеся.

59 Зенко 09-02-2018 21:22

Христос народився! Підкажіть, будь ласка, як відновлювалась покрівля даху храму. Чи була замінена бляха на мідну, чи на металопрофіль зеленого кольору, чи, можливо, стару покрівлю реставрували мідним настилом?

Дякую.

о. Іван

Славіте Його! Шпилі храму покриті мідною бляхою, і, наскільки відомо, ці роботи виконувались ще за радянських часів. Основне ж покриття храму є оцинкована бляха, котру ми очистили від іржі і 9 років назад пофарбували. Ближчим часом маємо намір пофарбувати дах наново.

60 Андрій 10-02-2018 19:52

Слава Ісусу Христу! Отче, підкажіть, будь ласка що мені робити у такій ситуації! в мене є дівчина, вона вимагає в мене інтиму але я нехочу бо вважаю це гріхом і мені неполучається переконати її в тому! Якщо я відмовлюсь то вона піде від мене а я цього нехочу. якщо я з нею займусь інтимом то Бог пробачить мені цей гріх???

о. Володимир

Слава Навіки! Якщо Ваша дівчина не хоче розуміти Вас в такій речі, то чи зрозуміє вона вас в інших життєвих питаннях? Сьогодні Вона вимагає від Вас інтиму, завтра вимагатиме шубу, квартиру, дачу, зірку з неба і т.д. То чи буде вона для Вас доброю дружиною? Якщо питання так стоїть, що у разі відмови вона піде від Вас, то вона Вас не любить! Бо любов це жертва себе коханій людині. В житті буває по різному. Якщо так станеться (а на старості станеться), що Ви не зможете мати інтимні стосунки, то вона вас старенького покине smile То може краще хай зараз це зробить? Що до прощення гріха... Думаю Господеві дуже сумно від цього :( Він чекає на Ваш вибір між добром і злом. Бог не заставляє Вас зробити цей вибір. Виберете гріх - ну що ж, будете мати погану жінку. Тоді і нікому жалітися... Довіртеся Богові, а Він приготує для Вас все найкраще.

61 Надія 10-02-2018 23:25

Слава Ісусу Христу!

Знающо такі місця як Междугорє чи Джублик не визнані церквою. Чи забороняє церква їх відвідувати? І чи може щось погане статися з людиною яка їх відвідуватиме?

62 Надія 12-02-2018 15:35

Слава Ісусу Христу!

Прошу сказати з якого віку можна віддавати дитину на катехизацію? І чи є таке при Вашій церкві?

о. Володимир

Слава Навіки! http://olha-church.org.ua/web/page/katehitichna-shkola Довідки за тел. 067 17 00 597 п.Олександра Кіндратович

63 Люба(слабочуюча) 14-02-2018 22:51

Слава Ісусу Христу! я ходила на сповідь і прийняла причастя. Мене це мучить,те що я можливо не так написала. - ... Мені знову треба виправити те що я не так написала і сходити до сповіді і знову прийняти причастя? для мене це дуже важливо. Щиро дякую.

о. Володимир

Слава Навіки! Судячи з Вашого коментаря не бачу різниці. Але в таких справах як Сповідь прошу порадитися безпосередньо у священика. З етичних міркувань змушений частину коментаря видалити.

64 Анонім 15-02-2018 20:39

Слава Ісусу Христу!

Отче хотів б вам розповісти одну історію яка сталася із мною сьогодні під час Сповіді і почути вашу думку на рахунок цього моменту.

"Отож приходжу до сповідальниці ну все як завжди сповідаюся і вже під кінець сповіді я говорив останній гріх і після цього як я промовив його............ Скажіть будь-ласка вашу думку на рахунок цього моменту. Зауважте це було в Вашій церкві.

о. Володимир

Слава Навіки! Сповідь вимагає таємниці, тому частину коментаря я змушений видалити. Не можу обговорювати дій священика в даній ситуації, але якщо каянник жаліє за гріхи і обіцяє поправитися, священик мав би дати розрішення. Я би просив щоб Ви підійшли на розмову до настоятеля нашого храму о. Івана. Так як це сталося в нашому храмі, ми хотіли б якось виправити цю ситуацію щоб не допустити подібних випадків надалі. Ви не зобов'язані називати цього гріха, просто сказати: "коли я сказав один гріх...і т.д.). А до Сповіді підіть до іншого священика.

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(Обов'язково)