Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Якщо ти терплячий, то завжди молитимешся з радістю." (Прп.Ніл Синайський)

У світі зростають випадки переслідування християн

Переглядів: 3156Коментарі: 0
Переслідування Церкви
У світі зростають випадки переслідування християн

Північна Корея, Ірак та Сомалі – три країни світу, які на сьогодні є найнебезпечнішими для християн. Про це йдеться в оприлюдненому 7 січня 2015 р. щорічному рапорті Міжнародної Організації Допомоги Переслідуваним Християнам «Open Doors» (Відчинені двері), яка є міжконфесійною та вже понад 50 років заангажована у надаванні допомоги християнам, переслідуваним за віру. Як і щороку, у переліку названо 50 країн, розміщених відповідно до рівня загрози.

Рапорт підтверджує загальну тенденцію зростання кількості випадків переслідування християн у світі, яке відзначається також у тих місцях, в яких у нещодавньому минулому ще не мало великого розмаху, як от в деяких частинах Азії, Латинської Америки, й, особливо, у центральній Африці. Згідно з оцінками «Open Doors», в період від 1 листопада 2013 р. до 31 жовтня 2014 р., через причини, безпосередньо пов’язані з вірою, були вбиті приблизно чотири з половиною тисячі християн та зазнали атак понад 1000 храмів.

Вже тринадцять років поспіль перше місце у цьому списку займає Північна Корея, набравши 92 з-поміж 100 оціночних балів, за якою йде Сомалі, контрольована ісламськими екстремістами «Аль-Шабааб» та Ірак, частина якого окупована так званою «Ісламською державою». У першу десятку також потрапили такі африканські країні, як Судан, Еритрея та Нігерія.

Але не лише екстремізм стає джерелом обмежень для християн. У деяких випадках, як от в Джибуті, Танзанії чи на Коморських островах, які вважаються поміркованими мусульманськими державами, ісламські практики поступово нав’язуються всім громадянам у ім’я «збереження місцевої культури». Негативні наслідки для християн у деяких країнах настали з утвердженням при владі націоналістичних партій з релігійним ухилом, як от в Індії, яка, набравши 62 оціночні бали, випередила Єгипет. Цього року «новими» представниками списку стали Мексика, Туреччина та Азербайджан.

Організація «Open Doors» укладає рейтинг рівня переслідування на основі об’єктивних критеріїв, залучаючи незалежних експертів з різних країн. Враховуються різні аспекти релігійної свободи, такі як можливість відкрито визнавати свою віру та жити згідно з нею в приватній сфері, у сім’ї, в громаді, у церкві та в громадському житті країни проживання. Окремо до уваги береться рівень насильства, якого зазнають християни. Про це інформує Радіо Ватикан.

Джерело:RISU

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)