Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Не можеш ти молитися чисто, якщо заплутаний у матеріяльні справи й тривожишся постійними турботами, бо молитва є (потребує) зречення помислів." (Прп.Ніл Синайський)

«До чоловіка грішника зайшов у гостину»

Переглядів: 2255Коментарі: 0
Публікації
«До чоловіка грішника зайшов у гостину»

Період від Богоявління Господнього, коли Церква урочисто святкує таїнство Хрещення Ісуса в Йордані і аж до Стрітення Господнього є особливим і для священиків і для вірних. Саме в цей період численні християнські родини приймають у своїх оселях священиків – своїх душпастирів, які приходять благословляти і окроплювати помешкання свяченою, так званою «йорданською» водою. Такі відвідини називаються «душпастирськими», оскільки священики – пастирі душ йдуть відвідати своїх вірних. У простих розмовах між людьми можна почути різноманітні думки щодо таких практик: дехто критикує священиків, що ті ходять по домах, по місцях праці чи навчальних закладах; дехто критикує, що священики йдуть на «заробітки», бо отримують за це пожертви; ще інші критикують той факт, що священики залишаються у домах на обід чи на вечерю. Але одночасно є багато людей, які з нетерпінням чекають цього благодатного періоду, коли у своїх оселях приймуть своїх душпастирів. Сьогодні я хочу поділитися декількома думками щодо пережитих душпастирських відвідин.

Святе Євангеліє розповідає нам про різні випадки, коли Ісус відвідував своїх близьких: наприклад, євангелист Йоан (12, 1-11) говорить про те, що «шість днів перед Пасхою прибув Ісус у Витанію» і вечеряв в домі Лазаря разом з сестрами Марією та Мартою. Марта прислуговувала, а Марія «узяла літру мира зі щирого нарду, вельми дорогого, помазала ноги Ісуса й обтерла їх волоссям своїм». Цей жест Юда розкритикував і сказав: «Чому не продано це миро за триста динаріїв і не роздано бідним?». Це є одним з прикладів, коли Ісус відвідав родину Лазаря і вечеряв з ними у їх домі.

Ще один уривок з Євангелії (Лк 7, 36-50) розповідає нам, що Ісус прибув у дім фарисея Симона, щоб побути і поїсти з ним. Читаємо: «Аж тут жінка, що була грішниця у місті, довідавшись, що він був за столом у хаті фарисея, принесла алябастрову, повну пахощів, площинку і, ставши, вся у сльозах, коло ніг Ісуса ззаду, почала обмивати слізьми його ноги, потім волоссям своєї голови обтирати, та й цілувати ноги й мастити пахощами». Фарисей, господар дому, розкритикував у своїх думках жест Ісуса, а Господь, знаючи його думки і серце і бажаючи його навернення, розказав йому притчу про двох боржників і завершив її словами: «Прощаються її гріхи численні, бо багато полюбила». Своїм прикладом Ісус знову навчає, що треба відвідувати всіх людей, навіть тих, яких вважають грішниками і що саме любов покриває багато гріхів.

Ісуса також відвідав Закхея (Лк 19, 1-10), який був багачем і головою над митарями і який мав велике бажання бачити Ісуса. Саме ім’я цього чоловіка означає у перекладі з грецької мови (Ζακχαῖος) гідний, чистий. Можна сказати, що саме Господь Ісус забажав Його «очистити» від гріхів і дарувати йому навернення серця, тому сказав до нього: «Закхею, притьмом злізай, бо я сьогодні маю бути в твоїм домі». Це той чоловік, що удостоївся особливої ласки – він приймав у себе вдома Ісуса Христа і почув від Нього слова потіхи: «Сьогодні на цей дім зійшло спасіння». Інші люди, які бачили, що Ісус зайшов у дім Закхея, почали нарікати і казали: «До чоловіка грішника зайшов у гостину».

Всі три згадані євангельські уривки розказують нам, що Ісус в часі свого земного життя, відвідував людей, бо Його місія була чітка: звіщати людям Царство Боже і проповідувати, щоб люди наверталися, каялися за гріхи свого життя і старалися з допомогою божої благодаті жити згідно божих заповідей. Його часто за це критикували, але Ісус, знаючи думки і серця таких «незадоволених», прямо або з допомогою притч старався дати зрозуміти, що він прийшов, щоб шукати заблуканих: «Я прийшов, щоб мали життя і мали його вповні» (Ів 10, 10), «Я – добрий пастир і знаю своїх, а мої мене знають» (Ів 10, 14), «Ще й інші вівці я маю, що не з цієї кошари. Я і їх мушу привести, і вчують вони мій голос, - і буде одне стадо й один пастир» (Ів 10, 16). А за критику з боку фарисеїв, що Ісус їсть з грішниками, він відповів чітко і ясно: «Здорові не потребують лікаря, лише хворі. Ідіть, отже, і навчіться, що значить: Я милосердя хочу, а не жертви. Бо я прийшов кликати не праведних, а грішних» (Мт 9, 12-13). Це такі підбадьорюючі слова Ісуса, які знову і знову, нагадують нам, священикам, нашу місію, яку ми повинні виконувати, незважаючи на критику, на яку можемо наразитися:

- йти до всіх людей без винятку, відвідуючи їх при потребі – і вдома і на місцях праці, благословляючи та підтримуючи їх у всіх моментах життя;

- звіщати Євангеліє і розказувати про найкращий спосіб життя – з Богом і у Церкві;

- запрошувати до активного життя у Церкві, беручи на себе різні відповідальності, щоб бути допомогою для священиків;

- нагадувати, щоб вірні не пропускали недільних богослужінь – слухання Слова Божого та єднання з Христом через часте Святе Причастя;

- заохочувати вірних до очищення гріхів через таїнство Покаяння, переборюючи страх і сором;

- давати вірним духовну поживу – заохочувати щоденно читати Святе Письмо і різну духовну літературу;

= відвідувати хворих і потребуючих, щоб ціла церковна спільнота була готова допомогти і підтримати тих, хто у потребі.

Від імені всіх священиків, прагну щиросердечно подякувати всім нашим вірним, нашим християнським родинам, які так щиро і ласкаво приймали нас у своїх домівках, разом з нами молилися, трапезували, спілкувалися, ділилися своїми сумнівами, радощами і тривогами. Це були незабутні моменти, які будують всіх нас – вірним допомагають розвіяти будь-які сумніви щодо Церкви і священиків, бо це нагода спілкуватися віч-на-віч, а священикам сприяють наблизитися до своїх вірних, щоб розділити радощі і болі щоденного земного життя. Нехай Господь Бога благословить всіх Вас за ваші добрі серця і не забувайте молитися за Ваших душпастирів.

о. Йосафат Бойко, ВС

Джерело :Католицький оглядач

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)