Українська Греко-Католицька Церква. Львівська Архиєпархія, м.Львів, пл.Кропивницького 1, тел. (032)2334073, email: [email protected]
"Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував" (Воскресна Утреня)

Роздуми на карантині НЕВЕЛИЧКЕ ОПОВІДАННЯ З МОРАЛЛЮ

Переглядів: 1364Коментарі: 0
Публікації
Роздуми на карантині НЕВЕЛИЧКЕ ОПОВІДАННЯ З МОРАЛЛЮ

На задвірках Всесвіту знаходився один магазинчик. Вивіски на ньому давно вже не було – її колись відірвало поривом вітру, а нової господар вирішив не прибивати, адже кожен місцевий житель і так знав, що у магазині продаються бажання.

Асортимент магазину був величезний, тут можна було купити практично все: величезні яхти, квартири, заміжжя, пост віце-президента корпорації, гроші, дітей, улюблену роботу, гарну фігуру, перемогу в конкурсі, великі машини, владу, успіх і багато-багато чого іншого. Тут не продавалися лише життя і смерть – цим займався головний офіс, який знаходився в іншій Галактиці.

Всяк, хто заходив до магазину, найперше дізнавався про ціну свого бажання. А ціни були різні. Наприклад, улюблена робота коштувала відмови від стабільності і передбачуваності, змоги самостійно планувати і структурувати своє життя, віри у власні сили і дозволу собі працювати там, де подобається, а не там, де треба.

Влада коштувала трохи більше: треба було відмовитися від деяких своїх переконань, вміти усьому знаходити раціональне пояснення, вміти відмовляти іншим, знати собі ціну (і вона повинна бути досить високою), дозволяти собі напористо говорити «Я», наполягати на речах, незважаючи на схвалення або несхвалення оточуючих.

Деякі ціни здавалися дивними – заміжжя можна було отримати практично задарма, а ось щасливе життя коштувало дорого: це – і персональна відповідальність за власне щастя, і вміння отримувати задоволення від життя, і знання своїх бажань, і відмова від прагнення відповідати оцінці власного оточення, і уміння цінувати те, що є, і дозвіл собі бути щасливим, і усвідомлення власної цінності і значущості, і відмова від бонусів «жертви», і ризик втратити деяких друзів і знайомих…

Але не кожен, хто заходив у магазин, був готовий відразу купити бажання. Деякі, побачивши ціну, відразу розверталися і йшли. Інші довго стояли в задумі, перераховуючи готівку і розмірковуючи, де б ще дістати засобів. Хтось починав скаржитися на занадто високі ціни, просив знижку або цікавився розпродажем.

Однак, були й такі, які витягали з торби всі свої заощадження і отримували заповітне бажання, котре було запаковане в красивий пакувальний папір. На щасливчиків заздрісно дивилися інші покупці, пліткуючи про те, що, мовляв, господар магазину – їх знайомий, і бажання дісталося їм просто так, без жодних зусиль.

Господареві магазину часто пропонували знизити ціни, щоб збільшити кількість покупців. Але він завжди відмовлявся, мотивуючи тим, що від цього страждатиме якість бажань.

А коли у господаря запитували, чи не боїться він банкрутства, той лише хитав головою і відповідав, що в усі часи знайдуться сміливці, які будуть готові ризикувати і змінювати своє життя, бажатимуть відмовлятися від звичного і передбачуваного життя, будуть здатні повірити в себе, і матимуть сили і засоби для того, щоб оплатити виконання своїх бажань.

А на дверях магазину вже добру сотню років висить напис: «Якщо твоє бажання не виконується – значить за нього ще не заплачено».

МОРАЛЬ: Життя – одне і все у ньому має свою ціну. Вибір – за нами: ЩО обираємо - за те й платимо...

Отець Іван Галімурка

Джерело:Блог отця Івана Галімурки

Залиште коментар!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question


(Щоб коментувати анонімно, введіть ім'я і символи внизу).Анонімні Коментарі буде опубліковано після перевірки.
Зареєструйтесь тут, щоб отримати відповідь на e-mail. Як реєструватися читайте тут

    

  

вкажіть своє ім'я, і введіть символи внизу

(Обов'язково)